В київській лікарні “Охматдит” з’явився мурал з фантастичними звірами Марії Примаченко, – ФОТО

Суспільство 19:55, 7.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" у Києві презентували стінопис за мотивами творчості Марії Примаченко. Стінописи прикрасили 15-й корпус лікарні, а задум підтримали психологи, які працюють в медзакладі.
Про це повідомляє Укрінформ.

Долучайтесь до нашого Telegram-каналу "Головні новини Києва – 44.ua" та читайте новини, щоб завжди бути в курсі та нічого не пропустити.

Наша лікарня надає допомогу майже по всіх видах захворювань, а зараз – і дітям, які постраждали від війни. Ми завжди були націлені на хороший результат лікування. Він неможливий, якщо не підходити до дитини комплексно – лікуватися має не тільки тіло, а й душа. Наразі ми робимо з Охматдиту не просто лікарню, а місце, що надає надію на одужання – моральне, психологічне та тілесне. Ми розглядаємо лікарню як поєднання високих медичних технологій, митців, лікарів-фахівців, журналістів – усієї спільноти, зацікавленої у гарному майбутньому країни, – сказав генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір.

За його словами, розміщення звірів з картин Примаченко на 15-му корпусі лікарні підтримали співробітники-психологи. За задумом, жовтий тапір, рожеві пегаси, білі птахи, кіт та сонях на синьому тлі стануть арт-терапією для відвідувачів.

Марія взагалі лікувалася своїм мистецтвом, бо хворіла на поліомієліт. Це ставало для неї навіть панацеєю, – підкреслила голова Maria Prymachenko Family Foundation Анастасія Примаченко.

Водночас вона підкреслила, що діти для художниці завжди були невід’ємною частиною мистецтва. За словами Примаченко, мисткиня навіть мала свою імпровізовану школу: до неї приїздили діти з України, а також надсилали їй свої картини.
Голова громадської організації "Шум.Рейв" Євген Скрипник зазначив, що колаж на презентованому муралі виконала агенція Creative Beast, а в планах – зробити ще чотири стінописи.

За словами Скрипника, для наступного великого стінопису, на 16-му корпусі Охматдиту, організація збирає 250 тис. грн, що включатиме підготовку стін, ескіз, закупівлю фарби, ремонт екстер’єру та оренду висотної техніки. Він зауважив, що для збору коштів запущена спеціальна фандрайзенгова платформа.

Цим проєктом ми хотіли показати, що жодна ракета, жодний російський солдат, зруйнувавши нашу спадщину чи окупувавши її, не зможе знищити нас як націю, – наголосив очільник громадської організації.

Раніше ми писали, що у Києві з’явився мурал, присвячений єдності та стійкості українського народу. Його створила харківська художниця.
Також повідомляли про те, що у Святошинському районі Києва на відновленому після ракетного удару будинку з’явився новий мурал. Його намалювали на багатоповерхівці, куди 15 березня прилетіла ворожа крилата ракета.
Джерело: 44.ua

Нагору