Уряд дозволив системи оповіщення для хвилини мовчання та вшанування пам’яті

Суспільство 10:04, 22.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Уряд дозволив системи оповіщення для хвилини мовчання та вшанування пам'яті

Уряд України дозволив використовувати системи оповіщення для оголошень під час вшанування пам’яті загиблих українців. Це рішення є частиною формування нової культури пам’яті.

Як повідомила Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко та міністр внутрішніх справ у своїх Facebook-дописах, відтепер системи оповіщення щодня о 09:00 використовуватимуть для оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання.

Також оголошення звучатимуть під час всеукраїнської акції «Запали свічку», яка щороку проходить у четверту суботу листопада. Ця акція присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років.

Формуємо нову культуру пам’яті. Щоденна хвилина мовчання — важлива її складова і прояв нашої поваги до полеглих Захисників і Захисниць, цивільних громадян, — заявила Юлія Свириденко.

Зазначається, що щоденна хвилина мовчання у кожному місті, селищі та селі об’єднує суспільство. Вона формує національну пам’ять про військових, які загинули, захищаючи Україну, та про цивільних — дорослих і дітей, які стали жертвами російської агресії.

Психологи Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» пояснили важливість цього акту:

Це лише одна хвилина. 60 секунд. Щоб зупинитися, якщо йдеш чи їдеш. Щоби поставити на паузу музику, відео і навіть думки. Щоби бути Людиною.

Раніше «Вечірній Київ» повідомляв про схожі ініціативи. Серед них — голосування Верховної Ради за загальнонаціональну хвилину мовчання в пам’ять про загиблих через агресію росії.

Також було впроваджено щоденне інформування про хвилину мовчання в наземному громадському транспорті Києва під час руху.

Уряд дозволив системи оповіщення для хвилини мовчання та вшанування пам'яті

Нагору