Уламки ракети зі збідненим ураном знайшли на Чернігівщині

Війна 10:30, 20.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Уламки ракети зі збідненим ураном знайшли на Чернігівщині

Небезпечну знахідку зробили на Чернігівщині: Служба безпеки України виявила уламки російської ракети з підвищеним радіаційним фоном та елементами збідненого урану. Йдеться про атаку ворожим дроном у квітні 2026 року.

Як повідомили в СБУ, виявлені уламки належать до ракети Р-60 класу «повітря-повітря», якою російські військові обладнали модифікований ударний БпЛА «Герань-2». Знахідку локалізували поблизу селища Камка.

«Встановлено, що російські війська використовують такі ракети під час масованих атак для ураження українських літаків і гелікоптерів, які перехоплюють ворожі БпЛА. Під час радіаційної розвідки у безпосередній близькості від уламків ворожого безпілотника з ракетою зафіксовано рівень гамма-випромінювання 12 мкЗв/год, що суттєво перевищує природний радіаційний фон і загрожує здоров’ю людини», — зазначили в Службі безпеки України.

Представники СБУ разом з військовими та рятувальниками ДСНС привели бойову частину ракети у безпечний стан. Після цього уламки були транспортовані до місця зберігання радіоактивних відходів.

Експертиза підтвердила, що до складу бойової частини російської ракети входять елементи ураження зі збідненого урану, ідентифіковані як Уран-235 та Уран-238.

За цим фактом СБУ розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини). Процесуальне керівництво здійснює Чернігівська обласна прокуратура.

Служба безпеки закликає громадян бути особливо обережними у разі виявлення будь-яких уламків БпЛА, ракет чи інших боєприпасів. Пошкоджені або згорілі боєприпаси становлять найбільшу небезпеку, оскільки можуть виділяти радіоактивний пил, шкідливий для людей і довкілля.

«У разі виявлення таких предметів не наближайтеся до них, не торкайтеся та не переміщуйте їх. Необхідно відійти на безпечну відстань і негайно повідомити про це за номерами гарячих ліній: СБУ — 15-16, ДСНС — 101 або Національної поліції — 102», — рекомендують українцям.

Уламки ракети зі збідненим ураном знайшли на Чернігівщині

Уламки ракети зі збідненим ураном знайшли на Чернігівщині

Уламки ракети зі збідненим ураном знайшли на Чернігівщині

Нагору