Україна подає заявку на пришвидшений вступ до НАТО – Зеленський

Суспільство 18:03, 30.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному режимі, заявив у відеозверненні президент України Володимир Зеленський.

Він зазначив, що пришвидшений порядок можливий, бо цього року Фінляндія і Швеція почали приєднання до альянсу без плану дій щодо членства.
Заявку після засідання РНБО підписав  Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова парламенту Руслан Стефанчук.

Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс.
Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти, – зазначив у своїй промові президент.

Цей крок зроблено після проголошення нової анексії президентом росії володимиром путіним, який теж на камери підписав "договори про приєднання" окупованих територій із власними ставлениками на сході й півдні України: у Луганській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях.
Зеленський назвав це фарсом та спробою росії "вкрасти те, що їй не належить, переписати історію і перемалювати кордони".
Підписуйтеся на наш Telegram-канал. Оперативно про найважливіше. Тільки перевірені новини
Джерело: 44.ua

Нагору