У центрі Києва з’явиться фонтан, присвячений 300-річчю українського філософа Сковороди, – ФОТО

Суспільство 18:14, 4.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

У центрі Києва планують встановити скульптурну композицію з фонтаном, яка присвячена 300-річчю українського філософа Григорія Сковороди.
Про це повідомляється на сторінці благодійного фонду Дениса Парамонова у Facebook.

Не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» та читайте новини, щоб завжди бути в курсі та нічого не пропустити.
Композиція виготовлена з бронзи та граніту, у її основі – «зерно», усередину якого вмонтовані вази й амфори. Висота фонтану – майже 4 метри.

Фонтан планують встановити до кінця 2023 року, наразі проводять підготовчі геодезичні роботи. Де саме в Києві буде встановлена скульптура, у фонді не уточнили.

Фонтан уособлюватиме ідею Сковороди про «філософське джерело», яка «полягає в уявленні про божественну благодать, що розливається з зерна життя кожному однаково, неупереджено і справедливо й не залежить від розміру посудини – людини, що її приймає», – пояснюють у фонді.

Автор проєкту – скульптор Михайло Рева.

Зазначимо, що до 300-річчя з Дня народження Григорія Сковороди Нацбанк випустив монету, присвячену філософу. Вона називається, як і збірка віршів Сковороди, «Сад божественних пісень», номінал – 20 гривень.
Нагадаємо, ми писали, що українська дизайнерка Оксана Сапарій та її команда спроєктували 15-метровий монумент «Привид Києва» з механічними крилами, який можна встановити монумент під столичною Аркою свободи українського народу.
Джерело: 44.ua

Нагору