У столиці за січень підтвердили 58 нових випадків ВІЛ

Здоров'я 18:34, 11.02.2026
 Поділитися

Поділитися в

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, інтенсивність захворюваності у столиці перевищує середній показник по країні.

У столиці протягом січня 2026 року було офіційно підтверджено 58 нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію. Про це йдеться в оперативній інформації ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», повідомили в Департаменті охорони здоров’я КМДА.

«У січні 2026 року в місті Київ зареєстровано 58 випадків ВІЛ-інфекції, 11 випадків СНІДу та 6 смертей, зумовлених СНІДом», — зазначається у звіті.

Згідно з оприлюдненими даними, інтенсивний показник захворюваності у столиці становить 2,0 на 100 тисяч населення, що перевищує середній показник по країні (1,4).

Загалом станом на 1 січня 2026 року під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я столиці перебувало 15 346 ВІЛ-позитивних осіб. З них у 4 077 пацієнтів діагностовано стадію СНІДу.

Крім того, у січні на облік було взято 7 дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками, у яких діагноз наразі перебуває на стадії підтвердження. Усього в Києві під наглядом перебуває 201 така дитина. Фахівці нагадують, що більшість дітей після 18 місяців звільняються від материнських антитіл і не є ВІЛ-інфікованими.

Загалом, в Україні протягом січня 2026 року було офіційно зареєстровано 567 випадків ВІЛ-інфекції та 155 випадків СНІДу. Основним шляхом передачі інфекції залишається статевий — у такий спосіб у перший місяць року інфікувалося 485 осіб.

В Україні діагностика, лікування і профілактика ВІЛ-інфекції — безоплатні. Протестуватися й отримати терапію можна у закладах охорони здоров’я, за адресами, вказаними на сайті ЦГЗ.

Нагору