У столиці за місяць вибухнуло 12 газових балонів

Суспільство 17:31, 7.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

Через ракетні обстріли рф об’єктів критичної інфраструктури українці змушені пристосовуватись до тимчасової відсутності електроенергії та шукати альтернативні джерела для опалення і приготування їжі.
В умовах відключень світла деякі кияни почали користуватись туристичними плитками й газовими балонами до них, часто ігноруючи правила їх експлуатації.
Так, лише з листопада правоохоронці отримали 12-ть повідомлень щодо вибухів газових балонів на території столиці. У Дарницькому та Деснянському районах – 3 випадки, у Голосіївському – 2, в Дніпровському, Оболонському, Подільському та Святошинському районах по одному випадку.

На щастя, в результаті подій ніхто не постраждав, однак значних пошкоджень зазнали оселі громадян, – зазначають правоохоронці.

Поліція Києва закликала громадян бути обережними під час поводження із туристичними плитами та газовими балонами. Також спеціалісти-вибухотехніки нагадали основні заходи безпеки, аби уникнути надзвичайних ситуацій.

приміщення, у якому використовуються вибухонебезпечні предмети має добре провітрюватись або ж мати потужну витяжку;
забороняється ставити прилад на газову чи електричну плиту;
не розміщувати плитку чи газові балони біля електричних приладів;
при використанні газового балону, розміщувати його не ближче 2 метрів до побутової плити;
при можливості готувати на відкритій місцевості;
важливо після використання балону перевірити надійне закриття всіх вентилів та перемістити його у прохолодне місце для провітрювання;
забезпечити провітрювання приміщення, в якому здійснювалось використання газового балону;
якщо палива в балоні залишилось вкрай мало – змінюйте балон на новий, інакше виникне небезпечна ситуація, коли балон може вибухнути.

Раніше ми розповідали, що у Київській області 18-річна дівчина отруїлася чадним газом. Причиною стала неправильна експлуатація бензинового генератора.
Також вас може зацікавити: Пережити блекаут: як мешканцям столиці підготуватися до відсутності світла, тепла та зв’язку
44.ua у Телеграм: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору