У столиці погіршився стан повітря

Общество 12:02, 9.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

Водночас радіаційний фон у місті знаходиться в межах норми.

Станом на ранок 9 березня рівень забрудненості атмосферного повітря в Києві залишається високим. Водночас радіаційний фон у місті — у межах норми. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Фахівці зафіксували підвищення концентрації завислих речовин (пилу). Причинами тимчасового погіршення повітряної якості можуть бути пожежі в екосистемах Київщини, а також несприятливі метеорологічні умови — зокрема, слабкий вітер, що сприяє накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

За даними моніторингу, найбільш забрудненими виявилися такі локації:

  • вул. Харківське шосе, 7/1 — загальний індекс якості повітря — 100 (високий рівень забрудненості);
  • вул. Архітектора Вербицького, 26 — загальний індекс якості повітря — 100 (дуже високий рівень забрудненості).

Людям радять обмежити перебування на відкритому повітрі, особливо вранці та вдень, тримати вікна зачиненими, збільшити споживання рідини, використовувати очищувачі повітря, якщо такі є в наявності.

Нагадаємо, що в Укргідрометцентрі пояснили, чому в Києві декілька днів забруднене повітря. Там кажуть, що декілька днів частинки пилу не розсіюються, а накопичуються в приземному шарі повітря.

Нагору