У школах Києва більше не буде предметів російською мовою

Суспільство 12:31, 12.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

З 1 вересня у школах Києва приберуть з переліку предметів мову окупанта.
Про це повідомив юрист та громадський діяч Андрій Смолій.
Він опублікував лист-відповідь, який надіслала Київська міська адміністрація у відповідь на інформаційний запит ГО "Молодіжний клуб Джура". Клуб прохав проводити заняття російською мовою, але йому було відмовлено.

В Києві у школах більше не буде вивчатись мова-окупанта, а також не буде навчання московською. Про це повідомили у листі-відповіді з КМДА. Сподіваюсь так і буде.З 1 вересня будемо відслідковувати ситуацію, – зазначив він.

Так, у Департаменті освіти та науки запевнили, що в новому навчальному році не передбачається викладання предметів російською мовою та вивчення російської мови як предмету та факультативно.

Тим часом, Міносвіти не відмовилося від російської літератури у шкільній програмі. Твори російських авторів, які творили російською мовою, але їх творчість була пов’язана з Україною або вони народилися тут, будуть залишені для вивчення.
Зокрема, у програмі залишать Миколу Гоголя, Михайла Булгакова, Миколу Кузнєцова та інших.
Нагадаємо, раніше ми писали, що 1 вересня навчання в освітніх шкільних закладах планують відновити офлайн.  В КМДА повідомляли, що у столиці до початку нового навчального року готові 75% шкіл, а загалом в Україні готові лише 25%. Очне навчання підтримали 70% батьків, стверджує місцева влада. Також ми розповідали, як мають діяти вчителі та учні, якщо сирена перериває освітній процес у школі. 
Підписуйтеся на наш Telegram. Оперативно про найважливіше. Тільки перевірені новини
Джерело: 44.ua

Нагору