Працівники СБУ стверджують, що домоглися арешту земельних ділянок у Києві та його околицях. За даними правоохоронців, зловмисники намагалися приватизувати “нічийні” причали та землю, скориставшись прогалинами у законодавстві.

Викрили цю оборудку журналісти “Схем”, які стверджують, що до махінації було причетне керівництво поліції.

Що відомо про оборудку на 4,2 мільярда

приватизація Зловмисники хотіли приватизувати цілий острів у Києві / Фото СБУ

  • У СБУ розповіли, що у 2018 році фігурант провадження звернувся з офіційним запитом щодо власності гідротехнічних споруд та 12 земельних ділянок.
  • Отримавши відповідь, що майно не перебуває у власності жодної юридичної чи фізичної особи, чоловік взяв їх на “відповідальне зберігання” та почав процедуру приватизації щодо вказаних об’єктів.
  • За фактом зловживання службовим становищем у СБУ відкрили кримінальне провадження, а також наклали арешт на майно ділянок та причалів в Оболонському, Подільському, Деснянському районах Києва та Обухівському і Вишгородському районах Київської області.

Серед об’єктів, на які зазіхнули фігуранти – причал на Подолі / Фото СБУ

За даними журналістів, йдеться про адвоката Костянтина Бойка, який представляв партнерку розвитку спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву на Оболоні в Києві Ольгу Лук’янцеву. Жінка скаржилася на крадіжку майна в ДЮСШ, а юрист звернувся до управління поліції на воді. При цьому чоловік нібито хизувався своїми зв’язками в органах правопорядку.

Згодом він нібито скористався статусом Лук’янцевої як заявниці без її відома і виявив загублені майнові права на причал в Оболоні та ще на 16 об’єктах у Києві.

Адвокат запропонував поліції досить дивне рішення – передати йому права на “безгоспні” об’єкти, що йому й дозволили зробити поліцейські.