У повітряному бою загинув льотчик-герой з Бучі, який керував бригадою “Привид Києва”

Суспільство 08:42, 3.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

Під час виконання бойового завдання у повітряному бою героїчно загинув, захищаючи небо країни, полковник Збройних сил України Михайло Матюшенко – позивний "Дід". Він був з Бучі і загинув у небі над Чорним морем.
Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федорук.
Військовий льотчик керував багатьма типами військових та цивільних літаків. Служив у різних військових частинах, до війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній.

Був успішною людиною і ніколи не хвалився тим, чим займається насправді. Маючи активну громадянську позицію, очолював громадське формування охорони правопорядку. Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко – позивний "Дід" – передавав молодшому поколінню. І лише тепер ми маємо право розказати правду: "Привид Києва" очолював льотчик з Бучі, – розповів Анатолій Федорук.

Мер Бучі розповів, що з приходом полковника Матюшенка до керівництва 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі. А значить, всі пілоти із "Київських привидів" поверталися живими.
В одну із ночей Дід кинувся у повітряний бій на Л-39, імітуючи атаку МіГ-29 на пару Су-30. І що ви думаєте? Вони відступили! – згадують один з епізодів побратими.
Згодом він прийняв рішення посилити південний та східний фронти:

Коли Дід дізнався про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників, рішення було прийнято. Так почалася нова операція. Для Михайла Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, і його довго шукали. Сьогодні він їде додому, в Бучу, – написав Анатолій Федорук.

Прощання відбудеться в понеділок, сьогодні, 3 жовтня о 14 годині, на Алеї Героїв у Бучі – на цвинтарі по вулиці Депутатській, 1.
Редакція 44.ua висловлює щирі співчуття родині загиблого. Низький уклін та пошана воїну за віддане життя заради Перемоги!
Раніше ми розповідали, що у Києві поховали двадцятидворічного захисника полку "Азов", який до останнього захищав Маріуполь та допомагав людям, Віталія Харчука.
Також писали, що у Бучі попрощалися з українським захисником: його тіло знайшли через 7 місяців після страти.
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору