У київській академії Чайковського заборонили викладання російською

Суспільство 17:36, 12.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Національній музичній академії України ім. Чайковського у Києві заборонили викладання російською мовою освітніх компонентів та їхніх складових.
Про це розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь та читайте.
За його словами, зараз чимало вишів українізують освітній процес, витісняючи мову окупантів. Кремінь каже, що це елемент корпоративного рішення, який дуже важливий для студентів.

Є університети, які йдуть на випередження. Так, Харківський університет ім. Каразіна запровадив посаду мовного омбудсмена, яким став завідувач кафедри української мови. Києво-Могилянська академія взагалі заборонила використання російської мови у своїх стінах внутрішнім документом, – наголосив Тарас Кремінь.

Зазначимо, що колектив Національної музичної академії України знову відклав ухвалення рішення про те, щоб забрати імʼя російського композитора Петра Чайковського зі своєї назви. У Міністерстві культури обурені таким рішенням.
Як ми писали раніше, у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» заборонили спілкуватися на території вузу мовою країни-агресорки – російською. Заборона стосується адміністративного персоналу, студентів та викладачів навчального закладу.
Також розповідали, що 31 січня завершилося опитування в застосунку «Київ Цифровий» щодо того, якою мовою спілкуються кияни. У межах розробки Міської концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці киянам було запропоновано пройти опитування. Так, за результатами 33% киян перейшли на українську після повномасштабного вторгнння рф.
Джерело: 44.ua

Нагору