Йдеться про житловий комплекс у місті Києві, що має красиву назву “Місто Квітів”. Спершу інвесторам обіцяли окремий дитячий садок на 200 місць та гостьовий паркінг, а натомість у дворі ЖК виросла ще одна багатоповерхівка, в якій на першому поверсі розмістився дитячий садок з кількістю місць удвічі меншою, ніж передбачалося спочатку.
Але це не єдиний сюрприз, який очікував мешканців та інвесторів ЖК: всього в 39 метрах від дитсадочка будується автомийка. Така відстань до дитячого закладу порушує державні санітарні вимоги. Оскільки навколо каналізаційних очисних споруд, що використовуються на автомийці, має бути санітарна зона 100 м.
Крім того, сумнівним є і цільове використання землі, на якій будується автомийка.
Згідно з Кадастровою картою цільове призначення цієї земельної ділянки – для житлової забудови (обслуговування ЖК). Таким чином автомийка, як об’єкт дорожнього сервісу, не може будуватися на землях, віднесених до житлової забудови, а лише на землях, які відповідно до Класифікації видів цільового призначення землі віднесені до земель транспорту.
Окрім того, будівництво автомийки не передбачалося містобудівними умовами та обмеженнями на цей житловий комплекс. Таким чином, забудовник не мав права будувати те, що ними не передбачено.
З червня місяця поточного року мешканці та інвестори ЖК намагаються зупинити це будівництво. На жаль, ні звернення до забудовника, ні до державних інституцій, до компетенції яких належить здійснення контролюючих функції щодо незаконної забудови, не дали ніякого результату.
Лише Київський апеляційний суд своїм рішенням від 25.11.2021 заборонив подальше будівництво автомийки. Та навіть рішення суду не стало аргументом для забудовника припинити будівельні роботи, які продовжувалися і 25, і 26 листопада. І тільки 27 листопада (в суботу) на вимогу поліції, яка прибула на виклик мешканців, було зупинено подальші незаконні будівельні роботи.
Незважаючи на те, що будівництво мийки ще не завершене, забудовник наразі подав документи на введення її в експлуатації. Тобто, знову хитрістю намагається обійти рішення суду. Оскільки формально він ніби й не порушує рішення суду (будівельні роботи наразі не здійснюються), але таким чином він нівелює мету, яку суд закладав забороняючи подальші роботи.
Деталі:
- Нецільове використання землі:
Мийка будується на земельній ділянці 8000000000:91:179:0507 з цільовим призначенням – для будівництва, експлуатації та обслуговування молодіжного житлового комплексу. Ця земля входить в категорію земель житлової та громадської забудови.
В той же час пункти миття транспортних засобів відносяться до об’єктів дорожнього сервісу (ЗУ “Про автомобільні дороги”).
Відповідно до Класифікатора цільового призначення землі об’єкти дорожнього сервісу мають розміщуватись за землях транспорту. Як наслідок зведення мийки на даній земельній ділянці суперечить її цільовому призначенню.
- Порушення санітарних відстаней навколо мийки та норм ДБН щодо транзитного проїзду транспорту:
В даному випадку проєкт передбачає використання мулових майданчиків в системі очистки стічних вод від роботи мийки.
ДБН В.2.5-75:2013 “Каналізація. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування”, а саме п. 7.3.2, п. 17.1.1 та таблиця 30 встановлюють 100 метрову санітарну зону навколо систем очистки стоків перш ніж вони потраплять до каналізації, в тому числі мулових майданчиків.
Проєкт передбачає заїзд до мийки та паркінгу на понад 200 місць через основні заїзди на територію ЖК та проїзд через внутрішні вулиці/двори ЖК.
Відповідно до п. 5.8 ДБН В.2.3-15:2007 “Автостоянки та гаражі для легкових автомобілів” транзитний проїзд через територію житлового кварталу до автостоянки місткістю більше ніж 50 машино-місць не допускається.
- Рішення суду:
Постановою Київського апеляційного суду від 25.11.2021 у справі
№ 758/10187/21 (знесення самочинного будівництва) МЖК Оболонь було заборонено здійснювати будівельні роботи на земельній ділянці.
До того ж ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 23.09.2021 у цій же справі призначено судову будівельно-технічну експертизу на предмет відповідності будівництва мийки вимогам містобудівного та земельного законодавства.
- ДІАМ:
Скарга в ДІАМ була подана 21.09.2021 на неї відповіді не отримано. 02.11.2021 було направлено адвокатський запит з проханням надати відповідь. На нього 12.11.2021 була відповідь, що на об’єкті будівництва мийки буде проведена перевірка, проте без будь-якої конкретної інформації.
27.11.2021 в ДІАМ було направлено адвокатський запит з проханням повідомити дату проведення комісії, яка буде вирішувати питання призначення перевірки, а також з проханням поінформувати чи подавались МЖК Оболонь документи для введення в експлуатацію мийки. Відповіді не отримано.
29.11.2021 до ДІАМ було подано заяву з проханням не приймати рішення про введення мийки в експлуатацію. Відповіді не отримано.
Наразі в Реєстрі будівельної діяльності за пошуком по кадастровому номеру земельної ділянки відображається сертифікат про прийняття в експлуатацію об’єкту за номером ІУ123211130411, який наразі перебуває на розгляді ДІАМ. Вірогідно це і є сертифікат по мийці.