У Києві визнали художницю Марію Примаченко національною легендою України, – ФОТО

Культура 17:38, 22.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Києві посмертно нагородили видатну українську художницю Марію Примаченко відзнакою "Національна легенда України".
Про це розповів президент України Володимир Зеленський.

Ще більше новин на нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua». Читати швидко та зручно, щоб бути в курсі всіх подій.

Видатна українська художниця Марія Примаченко створила понад 800 неймовірних та всесвітньовідомих картин. Її ім’я внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва.
Так, у травні 2022 року картину Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блока» продали на доброчинному аукціоні майже за 15 мільйонів гривень. Ці кошти передали на потреби Збройних сил України.

Навіть сьогодні, через чверть століття після смерті, Марія Оксентіївна допомагає нашій державі. Україна нарешті каже їй "дякую" і віддає належне відповідно до її внеску та заслуг, — прокоментував відзнаку «Національна легенда України» президент Володимир Зеленський.

Також ми писали про те, що директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко повідомив про те, що російській агресор знищів Краєзнавчий музей, в якому було багато безцінних експонатів. Серед них, картини відомої Марії Приймаченко.
Крім того, повідомляли, що 92-річна українська поетеса Ліна Костенко отримала французький Орден Почесного легіону. До слова, це найвища нагорода Франції, яку присуджує президент республіки за військові або громадянські заслуги. ЇЇ вручили в посольстві Французької Республіки у Києві.
Джерело: 44.ua

Нагору