У Києві викрили схему виїзду ухилянтів до ЄС через Білорусь за $10 тисяч
Поділитися в
Копіювати посилання
У Києві викрили та судитимуть чоловіка, який за 10 тисяч доларів організовував для військовозобов’язаних нелегальний маршрут до країн Євросоюзу через Білорусь.
Про це повідомили у Київській міській прокуратурі. За даними слідства, підозрюваний разом зі спільниками шукав охочих виїхати за кордон серед військовозобов’язаних.
Схема передбачала, що «клієнти» мали самостійно дістатися півночі Київської області, якомога ближче до кордону. Їхні особисті речі відправляли окремо поштою.
На місці чоловікам видавали GPS-пристрій із заздалегідь завантаженим маршрутом. Це дозволяло їм пройти лісом навіть там, де відсутній мобільний зв’язок.
Організатори також проводили інструктаж: пояснювали, як поводитися в прикордонній зоні та маскуватися, аби не потрапити в поле зору прикордонників.
У квітні цього року організатора схеми затримали безпосередньо під час отримання обумовленої суми — 10 тисяч доларів.
Обвинувальний акт уже передано до суду. За такий злочин чоловікові загрожує до дев’яти років позбавлення волі.

