У Києві викрили масштабне розкрадання коштів на закупівлі апаратів ШВЛ

Кримінал 16:42, 16.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Служба безпеки України викрила у столиці схему розкрадання державних коштів, виділених на боротьбу з пандемією COVID-19. На незаконному продажу апаратів ШВЛ зловмисники заробили майже 2 млн грн.

Відповідна інформація була оприлюднена 16 листопада на офіційному сайті СБУ.

“Розкрадання коштів відбувалося за рахунок включення до вартості угод суми ПДВ, хоча законодавством передбачено звільнення від оподаткування ПДВ такі операції. Гроші привласнювалися із закупівель анестезіологічних систем та апаратів штучної вентиляції легенів”, — йдеться у повідомленні СБУ.

Як повідомляє СБУ, до злочинної схеми причетні посадовці медичних закладів Києва та приватні підприємці. Наразі триває збір доказів для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. В ході досудового розслідування правоохоронці встановили додаткові епізоди аналогічних порушень в інших державних органах та установах.

Що відомо

  • У жовтні Служба безпеки повідомила про викриття міжрегіонального угруповання, яке виготовляло та збувало наркотики, зокрема ЛСД та “екстазі” у Києві та Київській області.
  • Раніше СБУ викрила корупційну схему в АТ “Укрзалізниця” закупівлі неякісних комплектуючих для рухомого складу, які виготовлялись на окупованій території Луганщини.
  • На початку року Державне бюро розслідувань заявило про викриття злочинної схеми у командуванні Медичних сил ЗСУ щодо закупівлі апаратів штучної вентиляції легенів для потреб армії.
Нагору