У Києві судитимуть членів ОЗГ, які під виглядом роботи реабілітаційного центру утримували людей проти їх волі
Поділитися в
Копіювати посилання
Як встановили слідчі Оболонського управління поліції, фіктивна установа для людей із наркотичною та алкогольною залежністю розташовувалась у приватному секторі одного з районів Одеси, а сам центр діяв з 2021 року. Організатором схеми виявився 33-річний мешканець Одеської області, який залучив до протиправної діяльності трьох своїх знайомих.
Зловмисники приймали замовлення на примусове «лікування» залежних осіб через сайт. Надалі постраждалих силою привозили до закладу, де так звані наглядачі вчиняли відносно них фізичне та психологічне насильство, утримуючи в повній ізоляції. Довідок про стан здоров’я відвідувачів учасники угруповання не вимагали, медичних працівників серед персоналу центру також не було.
Родичів потерпілих фігуранти вводили в оману, запевняючи, що займаються їх реабілітацією, за що отримували від 20 тисяч гривень з людини. Послуга з поміщення до закладу коштувала близьким від 30 до 40 тисяч.
Фігурантам було оголошено про підозру за ч. 3 ст. 146 ККУ- незаконне позбавлення волі, , ч. 1 ст. 162 ККУ – незаконне проникнення до житла особи та за ч. 5 ст. 190 ККУ – шахрайство. За серію тяжких злочинів ділкам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі.