У Києві розірвуть договори з орендарями, які використовують земельні ділянки не за цільовим призначенням

Общество 15:37, 17.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Про нецільове використання ділянок до КМДА надійшла велику кількість скарг від киян.

У Київській міській раді відбулося перше засідання робочої групи щодо напрацювання механізму виявлення, припинення та запобігання виникненню фактів використання земельних ділянок Києва не за цільовим призначенням. Про це повідомили у КМДА.

За даними комісії,  на ділянці, орендованій із комунальної власності міста, згідно з містобудівною документацією повинна бути виробнича база, а фактично там будується новий торговельний центр. Цей факт негативно впливає на міський бюджет, оскільки відсоткова ставка орендної плати для виробництва є значно меншою, ніж для ТЦ.

Наразі оформлено попередній перелік адрес порушників, які підготовлено разом з Департаментом земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації. Зібрано понад 3 600 договорів оренди, кожен з яких буде перевірятися на виконання всіх умов співпраці. До орендарів, які використовують землю не за цільовим призначенням та не розраховуються з містом повністю, запроваджуватимуться дії реагування: або приведення договорів до відповідності фактичного використання, або розірвання договорів, – розповів депутат Київради Юрій Федоренко.

На наступних  засіданнях робочої групи вивчатиметься перелік земельних ділянок, які використовуються орендарями з порушеннями умов договорів.

Орендарі, які свідомо користуються ділянками не за цільовим призначенням мають нести відповідальність. За різними оцінками бюджет міста недоотримує майже 5 млрд грн надходжень. Фактично це 20 нових шкіл, або 50 комфортних парків щороку, – наголосив депутат Григорій Маленко.

У КМДА додали, що у бізнесменів ще є час привести до належного стану документацію.

Джерело: kyiv.media 

Нагору