У Києві прощаються із Героєм України Дмитром Коцюбайлом на псевдо Да Вінчі

Суспільство 15:16, 10.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Михайлівському соборі в Києві відбулася церемонія прощання з полеглим Героєм України, командиром спецпідрозділу «Вовки Да Вінчі» Дмитром Коцюбайлом більш відомим, як «Да Вінчі».
Напередодні, 9 березня, прощання з «Да Вінчі» відбулося в селі Бовшів Івано-Франківської області. У Бовшеві та в багатьох селах поблизу люди масово виходили на дорогу, ставали на коліна, проводжаючи загиблого в останню дорогу. Із рідного села полеглого Героя України Дмитра Коцюбайла похоронна процесія вирушила до столиці. Сотні киян прийшли до Михайлівського Золотоверхого собору, щоб проститись із Героєм.

Прощання з «Да Вінчі» також відвідали президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін, яка приїхала до Києва.

На Майдані зібралися тисячі людей, аби попрощатися з легендарним Да Вінчі.
Колону з полеглим захисником зустріли гаслами: "Героям Слава", "Смерть ворогам!".

На церемонії прощання з Героєм також були присутні Головнокомандувач Збройних сил України Залужний, глава Міноборони Олексій Резніков та очільник Головного управління розвідки МО Кирило Буданов.

Дмитро Коцюбайло (позивний «Да Вінчі») був командиром 1-го окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ «Вовки Да Вінчі». Він брав участь у Революції гідності, а у 2014 році пішов захищати Україну як військовий.
Тоді Дмитру було лише 18 років. У 2014-му отримав важке поранення у Донецькій області, але після одужання одразу повернувся на фронт. У 2021 році «Да Вінчі» отримав звання Герой України, ставши наймолодшим командиром і першим добровольцем, якому надали це звання прижиттєво.
У полеглого Героя залишилися брат, чотири сестри, мати і бабуся. 
Указом президента Зеленського від 30 листопада 2021 року йому було присвоєно звання Героя України.
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору