У Києві працюють 24 тисячі медсестер та медбратів: місто відзначає їхній день
Поділитися в
Копіювати посилання
12 травня світ відзначає Міжнародний день медичної сестри та медичного брата, і для Києва це свято тисяч фахівців, які є незламною опорою системи охорони здоров’я. У столичних закладах працюють близько 24 тисяч медсестер та медбратів, повідомили в Департаменті охорони здоров’я міста Києва.
Ці фахівці надають медичну допомогу мешканцям столиці, причому майже половина з них — 11 678 осіб — працюють у комунальних закладах міста. Близько 89% усіх медпрацівників цієї категорії задіяні в лікарнях та амбулаторіях, а основу команди становлять саме медичні сестри, яких налічується понад 8,5 тисяч.
Важливо відзначити високий професіоналізм київських фахівців: понад 80% атестованих медсестер та медбратів мають найвищу кваліфікаційну категорію. Крім того, кожен п’ятий медик у Києві — це досвідчений фахівець поважного віку, який присвятив професії все своє життя та продовжує передавати свій досвід молодим колегам, тримаючи стрій попри всі виклики, зазначили у Департаменті.
«Сьогодні ролі медичної сестри та медичного брата докорінно трансформується. Це вже не просто допомога лікарю. Сучасна медична сестра — це самостійний фахівець, який володіє цифровими інструментами, працює з надсучасною медапаратурою, є просто незамінною у наданні висококваліфікованої допомоги, — розповіла директорка Департамента охорони здоров’я міста Києва Тетяна Мостепан. — Окрема подяка медичним сестрам та медичним братам — за стійкість у часи війни. З 2014 року, і особливо після повномасштабного вторгнення, вони довели: українська медична сестра не знає страху. Під обстрілами, у дефіциті сну та ресурсів, вони рятують життя пацієнтів, водночас, опановують новітні технології швидше, ніж будь-хто у світі».