У Києві освітян підозрюють у розтраті коштів під час облаштування укриттів: у КМДА відкидають звинувачення

Суспільство 20:49, 8.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

2 березня Шевченківська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру начальнику та двом заступникам Управління освіти Шевченківської РДА.
Слідчі встановили, що посадовці завдали бюджету понад 1 млн грн збитків, адже купували меблі для шкільних укриттів за завищеними цінами. Керівнику управління призначили 1 млн гривень застави, а двом заступникам – по 400 тисяч гривень.

Згідно з даними слідства, Управління освіти Шевченківської РДА уклало з підприємцем договір на закупівлю меблів для укриттів у 54 навчальних закладах Шевченківського району вартістю понад 3,7 млн гривень. Незважаючи на те, що переможець тендеру запропонував ціни значно вище ринкових, Управління освіти уклало з ним договір, що призвело до безпідставного перерахування коштів зі столичного бюджету на суму понад 1 млн гривень, – йдеться в повідомлеенні.

Водночас, в КМДА заперечили звинувачення прокуратури й заявили, що освітня спільнота обурена безпідставними ганебними утисками з боку правоохоронців, "які ґрунтуються на сумнівній експертизі та недостовірних фактах".
"Правоохоронні органи вкотре вчиняють тиск на освітян столиці, публічно звинувачуючи їх в нібито завданні шкоди державі, спираючись при цьому на неправдиві дані. Це спроба заарештувати освітян, які з 24 лютого 2022 року не покидали своїх робочих місць, організували в своїх районах цілодобові укриття, зробили в районах базу для функціювання гуманітарних штабів столиці, забезпечуючи сили оборони та найуразливіші верстви населення", – йдеться у повідомленні КМДА.
У Департаменті освіти також нагадали, що освітяни Києва щоденно навчають майже 500 тисяч учнів/вихованців/студентів: 200 тисяч – очно, 300 тисяч – в інших форматах.
Раніше ми розповідали, що СБУ викрила посадовців столичного банку на «відмиванні» грошей підпільних онлайн-казино.
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору