У Києві моніторять комарів – переносників інфекційних хвороб: що виявили
Поділитися в
Копіювати посилання
Київські фахівці ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ» провели плановий моніторинг внутрішніх водойм столиці, щоб оцінити ситуацію з комарами, які можуть переносити небезпечні інфекційні хвороби. За результатами перевірки, відповідальні організації отримали рекомендації для зменшення чисельності цих комах.
Обстеження охопило контрольні точки спостереження, де визначали кількість та максимальну щільність личинок комарів. Метою стало надання обґрунтованих пропозицій щодо профілактичних та протиепідемічних заходів.
Фахівці наголошують на значному медичному значенні комарів.
«Комарі мають значне медичне значення, адже можуть переносити збудників таких захворювань, як малярія, дирофіляріоз, гарячка Західного Нілу, Денге, чикунгунья, жовта лихоманка, вірус Зіка та інші інфекції. У природних умовах комарі активно розмножуються у водоймах, коли температура води перевищує +15°C. Особливо сприятливими місцями для їх виплоду є мілководні водойми, канави, котловани, ділянки із застійною водою, а також підтоплені підвальні приміщення», — пояснюють у ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ».
Найбільша активність комарів традиційно спостерігається влітку, з червня по серпень, переважно у вечірні та нічні години.
Щоб захиститися від укусів, фахівці радять:
- Під час перебування на природі носити одяг, що максимально закриває тіло.
- Використовувати репеленти згідно з інструкцією виробника.
- Встановлювати протимоскітні сітки на вікна та двері.
- За потреби застосовувати електрофумігатори або інші дозволені засоби захисту.
Варто зазначити, що значна кількість київських водойм перебуває під доглядом КП «Плесо». Щоденну працю для підтримання їх чистоти та належного стану виконують робітники благоустрою, інженери, лаборанти, рятувальники та інші фахівці.
