У Києві мешканці будинку вже півтора року живуть без газу + ФОТО

Актуально 16:29, 16.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Мешканці багатоповерхівки по вулиці Соломії Крушельницької 1/5 готують їжу на електроплитках і побоюються нової трагедії.

Півтора роки без газу живуть люди у будинку по вулиці Соломії Крушельницької 1/5 на столичних Позняках. Газопостачання тут припинили торік, в червні, після вибуху в одному з під’їздів. Внаслідок трагедії загинуло п’ятеро людей, троє були травмовані. Відтоді решта мешканців у 5 під’їздах їжу вимушені готувати на електроплитках та боятися за нову трагедію. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

У будинку на електроплитах звикли готувати мешканці 250 квартир. Люди скаржаться, що це дорого та не зручно.

“Звісно незручно. Якщо варити тричі в день на газу – це одне, то на електричних плитах ми готуємо наперед на два дні. І комунальні, я роками отримував 50 грн, а зараз 150-160. Утричі більша ціна”, – розповів мешканець будинку Микола Олександрович.

Крім того, мешканці стверджують, що електромережі будинку не розраховані на таке збільшення споживання. “Ці будинки не розраховані на електроплити. Там алюмінієві кабелі. На освітлення і побутову техніку розраховані. А на електроплити ні, треба змінювати проводку”, – каже мешканець Микола.

Kyiv Media

У будинку вже неодноразово плавилася проводка, стрибала напруга та горіли електроприлади.  Мешканці кажуть, що газопостачання в будинку обіцяли відновити ще у вересні. У керуючій компанії Дарницького району запевнили, що зі свого боку для цього зробили все необхідне.

“Київгаз, надав перелік документів, які ми повинні були надати їм, які відносяться до компетенції керуючої компанії, що нами було зроблено. Тобто це акти перевірки димових каналів, обслуговування мереж внутрішніх, газових. Ми всі документи Київгазу надали”, – зазначив Павло Волкотруб, головний інженер керуючої компанії.

Kyiv Media

Наразі справа за Київгазом. До трагедії спеціалісти компанії розпочали повірку газових лічильників у квартирах будинку, зараз ставлять нові лічильники. У відповіді компанії за запит телеканалу “Київ” зауважили, що не можуть сказати, коли увімкнуть газ у будинку.

“Відновлення газопостачання можливе тільки при забезпеченні доступу працівникам АТ Київгаз до газового обладнання та при наявності всіх споживачів у день проведення робіт, про що буде заздалегідь повідомлено за допомогою оголошень на під’їздах. Враховуючи зазначене вище, ми не можемо називати точних термінів відновлення газопостачання, оскільки вони залежать від тривалості проведення перевірки вентиляційних каналів, а також стану і комплектності газового обладнання в будинку. Станом на 09.12.2021 року працівники АТ «Київгаз» не можуть потрапити до 17 квартир, оскільки мешканці не надають доступ до квартир і не звертаються до АТ «Київгаз»”, – зазначили у компанії.

Kyiv Media

Тож мешканцям залишається чекати, доки їх сусіди нададуть доступ спеціалістам Київгазу, та готувати на електроприладах на власний ризик.

Джерело: kyiv.media

Нагору