Тульську площу на Оболоні у Києві перейменували на Героїв УПА

Суспільство 09:11, 28.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Згідно з рішенням Київської міської ради, в Оболонському районі Києва перейменували площу Тульську. Тепер вона має назву – Героїв УПА. Під час електронного голосування за цю назву громадяни віддали 12 063 голосів.
Про це розповіли в пресслужбі Київської міської ради.
Долучайтесь до нашого Telegram-каналу «Головні новини Києва – 44.ua». Там ми публікуємо ще більше важливих та актуальних новин Києва, області та України.
В столиці продовжується процес дерусифікації міських об’єктів.
Як повідомляється, у травні 2022 року експертна комісія включила площу Тульську до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією або її сателітами.

Назва площі Тульська походить від назви російського міста Тула. З метою деколонізації топоніміки в місті Києві шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву для цієї площі. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 12 063 голосів, набрала пропозиція – площа Героїв УПА, – уточнили в пресслужбі.

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутати Київської міської ради підтримали рішення щодо перейменування площі Тульської на Героїв УПА.
Нагадаємо, що Українська повстанська армія або УПА – це військово-політичне формування, яке діяло в Україні протягом 1942-1960 років з метою здобуття самостійної незалежної української держави зі столицею в місті Києв. У 2022 році наша країна відзначає 80 років від заснування УПА.
Раніше ми писали, що Київська міська рада перейменувала вулицю Байкальську у Голосіївському районі столиці на Мелітопольську.
Крім того, розповідали про те, що мешканці Києва запропонували перейменувати у столиці Північний міст на честь генерала, головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.
Джерело: 44.ua

Нагору