Сирський, Забужко та інші видатні кияни отримали нагороди до Дня Києва
Поділитися в
Копіювати посилання
Напередодні Дня Києва мер столиці Віталій Кличко вручив державні нагороди, почесні звання «Почесний громадянин міста Києва» та подяки міського голови. Цьогоріч відзнаки отримали понад 40 видатних киян, серед яких — військові, медики, освітяни, митці, науковці, волонтери та працівники міських служб.
Серед нагороджених найвищим міським званням «Почесний громадянин міста Києва» опинилися 9 видатних особистостей. Це, зокрема, Герой України, Головнокомандувач Збройних Сил України, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України у 2019-2024 роках, командувач оборони Києва у 2022 році, генерал Олександр Сирський та відома письменниця, поетеса Оксана Забужко.
Також почесне звання отримали: ректор Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра Олександр Злотник; начальник відділення нейроонкології та нейрохірургії дитячого віку Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова Національної академії медичних наук України», доктор медичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії медичних наук України Володимир Розуменко; ректор Українського державного університету ім. Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України Віктор Андрущенко; голова наглядової ради Акціонерного товариства «Фармак» Філя Жебровська; поет-пісняр, професор кафедри культурології гуманітарно-педагогічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України, член Національної спілки письменників України Вадим Крищенко; президент Будівельної палати України, президент Громадської спілки «Українська рада інженерів-будівельників», голова наглядової ради ПАТ «Домобудівний комбінат № 4», кандидат технічних наук, професор Петро Шилюк. Одне звання присвоєне посмертно — ректору Київського університету імені Бориса Грінченка у 2007-2022 роках Віктору Огнев’юку.
Серед вручених державних нагород — ордени «За заслуги» ІІІ ступеня, орден «За мужність» ІІІ ступеня, ордени Княгині Ольги ІІІ ступеня, медаль «За працю і звитягу». Киянам також присвоїли почесні звання «Заслужений артист України», «Заслужений вчитель України», «Заслужений діяч мистецтв України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений художник України», «Заслужений працівник освіти України», «Заслужений лікар України», «Заслужений донор України», «Заслужений працівник охорони здоров’я України», «Заслужений працівник цивільного захисту України». Окремо відзначили відзнакою Президента України «Золоте серце» та Подякою Прем’єр-міністра України.
Нагороди отримали комунальники (працівники ЖЕД, Київтеплоенерго, «Євро Реконструкція»), волонтери, лікарі, вчителі, діячі мистецтв. Зокрема, Федору Баландіну, директору Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень, присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».
«Напередодні Дня Києва вручив державні нагороди та звання «Почесний громадянин міста Києва» видатним киянам. А також подяки міського голови — кращим освітянам столиці. Усі вони своєю працею, талантом і відданістю справі зробили вагомий внесок у розвиток столиці та України. Київ — серце України, місто багатовікової історії, сили та єдності. Під час повномасштабної війни столиця стала символом мужності, стійкості та нескореності українського народу. Київ вистояв і далі долає виклики. Ми схиляємо голови перед подвигом наших Захисників і Захисниць. Дякуємо всім, хто боронить Україну, допомагає місту й підтримує людей. Пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя за свободу, незалежність і майбутнє нашої держави», — наголосив Віталій Кличко.
Мер столиці також відзначив важливу роль освітян, вручивши 12 подяк міського голови кращим працівникам галузі. Він привітав переможців Першого міського туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2026».
«Окремі слова вдячності та шани — освітянам столиці, які в найскладніший час продовжують навчати, виховувати та надихати молоде покоління. Їхній професіоналізм, творчість і щоденна робота є важливим внеском у розвиток освіти Києва та майбутнє країни», — додав Віталій Кличко.
У коментарі «Вечірньому Києву» Федір Баландін розповів про свої майбутні плани щодо розвитку культурного життя міста:
«У планах маю багато роботи. Зокрема, вже на часі проведення ювілейного, 10-го фестивалю «Anne de Kyiv Fest», який став важливою подією в культурно-історичному житті Києва. Що стосується моєї роботи як директора Київського міського центру культурологічних досліджень, то один із пріоритетів — відродження нашого культурно-мистецького комплексу «Співоче поле». Воно нині потребує змін, реновації та впорядкування… культура і в мирний, і у воєнний час має залишатися на часі».
Нагадаємо, раніше Віталій Кличко напередодні Дня Героїв вручив від столиці медалі «Честь. Слава. Держава» родинам загиблих Захисників.
















