Суд скасував забудовнику реєстрацію права власності на пам’ятку архітектури садиба Дмитрієва по вул. Хорива, 2 на старому Подолі

 Поділитися

Поділитися в

Суд за пам’ятку архітектури садиба Дмитрієва по вул. Хорива, 2 на старому Подолі – забудовнику скасували реєстрацію права власності. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Олег Симороз. 

Раніше активіст розповідає передісторію.
ПП «Конвалія-Нерухомість», яку в ЗМІ пов’язують з людиною сім’ї Януковичів – паном Охендовським, планує спорудити тут черговий знищивши таким чином одну з найстаріших садиб Подолу. Вже декілька років нам вдається успішно це зупиняти.
Це взагалі мій перший досвід збереження історичної спадщини. В вересні 2019 я був в Київраді, мені написав Дмитро Перов. Я почитав проект рішення, який проштовхував сьогоднішній зам Кличка Петя Оленич щодо надання забудовнику земельної ділянки для знищення пам’ятки. Я прийшов на комісію та розвалив 🔥. Ну так все і закрутилося. Доречі ось відео з однієї з комісій, де мене корупціонер Саша Бродський намагався позбавити слова 👇
На сьогоднішній день у забудовника ЖОДНОГО документу на будівництво, яке власне нашою командою Народовладдя зупинено.
Ну а далі суди…
Садиба купця Дмитрієва на сьогодні має подвійний статус – пам’ятки історії та памятки культури. Втім, це не завадило забудовнику, довести її до стану руйнації. Ба більше – він уже по другому колу судиться за позбавлення охоронних статусів будівель, бо це – з його слів: “порушує право розпоряджатися власним майном” 🤦.
Але цього разу нам вдалося домогтися аби на на боці громади виступила прокуратура, яка в Госпадарському суді вимагає повернення пам’ятки від недобросовісного власника. Завтра має відбутися фінальне засідання щодо повернення комплексу в комунальну власність міста Києва, – йдеться у дописі.

 

Нагору