Столичний завод “Електронмаш” продано за 970 млн. гривень

Місто 12:14, 13.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Учора, 12 листопада, відбувся онлайн-аукціон із приватизації державного підприємства “Електронмаш”. Торги проводилися в системі Prozorro. Продажі.

Під час онлайн-аукціону ціна на завод “Електронмаш” зросла у 14,5 раза. В результаті підприємство було продано за 970 млн. гривень.

Про це повідомляє KV з посиланням на  прес-службу Фонду державного майна України (ФДМ).

Як повідомляється, всі бажаючі могли спостерігати за ходом аукціону наживо завдяки організованій ФДМ прямій трансляції.

“Я постійно наголошую, що такі кейси не поодинокі. Фонд держмайна за два роки провів тисячі аукціонів на суму понад 5,5 млрд. грн. Але головне, що завдяки приватизації об’єкти по всій країні оживають”, – заявив голова ФДМ Дмитро Сенніченко.

Згідно з повідомленням, за право власності на актив боролися 22 учасники, кожен із них під час торгів міг підвищувати ставки протягом трьох раундів. У ході онлайн-аукціону ціна на завод “Електронмаш” зросла у 14,5 рази від стартової, яка була встановлена ​​на рівні балансової вартості у розмірі 66,7 млн ​​гривень, до 970 млн гривень.

За словами Дмитра Сенніченка, зволікання з приватизацією та спроба кожен об’єкт “вичистити” – зробити ефективним, розібратися з боргами та судами, призведе до остаточного знищення активів.

“Як і “Електронмаш” – таких об’єктів багато, і це ще не найгірший випадок. Якщо ще чекати, приватизувати, може, вже нічого. Щоб позбавити державу тягаря, всі непрофільні активи слід приватизувати на прозорих аукціонах і дати бізнесу займатися бізнесом”, – заявив голова ФДМ.

Зазначається, що таке зростання ціни стало результатом прозорих і конкурентних торгів. Кожен потенційний інвестор мав можливість ознайомитися з усією інформацією про актив на сайті privatization.gov.ua та прийняти рішення щодо участі в аукціоні. До початку торгів ніхто не знав про кількість учасників і не міг ідентифікувати їх до завершення торгів. Це дозволяє забезпечити рівні можливості для всіх учасників аукціону та унеможливлює будь-який сторонній вплив.

Нагадаємо, ДП “Електронмаш” був одним із найпотужніших підприємств із виготовлення електронно-обчислювальних машин у СРСР і сьогодні є перспективним активом у столиці України. Розташований об’єкт на земельній ділянці площею 13,76 га, де знаходиться 107 тис квадратних метрів будівель і споруд.

Нагору