STOLITSA GROUP Молчанової та Фонд держмайна домовилися про здачу в експлуатацію ЖК “Варшавський Плюс”

Місто 13:11, 9.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця», власником якого є Фонд держмайна, та столичний забудовник Stolitsa Group досягли компромісу, що дозволить здати в експлуатацію ЖК «Варшавський плюс». Про це в коментарі LIGA.net розповіли у Фонді держмайна з посиланням на першого заступника голови Фонду Дениса Кудіна.

Про це повідомляють kyiv.media.

Кудін заявив, що за новими домовленостями частка ДП у проекті збільшується до 10% за двома з шести договорів про використання земель агрокомбінату, по яких ще не почалося будівництво. В результаті замість 180 000 квадратних метрів ДП отримає 240 000 квадратних метрів. Це додатково 1200 квартир (за середньої площі квартири у 50 квадратних метрів) або 2 млрд грн, що надійдуть до держбюджету, додав Кудін.

Забудовник також зобов’язався сплатити додаткові витрати на 65 млн грн – податок на землю та вартість підготовки дозвільної документації, повідомив Кудін.

В Stolitsa Group цю інформацію поки не підтвердили, КиївМедіа намагається отримати коментар.

Нагадаємо: у 2013 році ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця» та одна з компаній групи підписали інвестиційний договір. Згідно з документом, підприємство передає землю на 42,35 га на Виноградарі (вул. Маршала Гречко та просп. Правди) під житлове будівництво, а забудовник натомість – 5% квартир від всієї житлової площі комплексу. У комплексі є 10 двосекційних будинків на 23-26 поверхів, всього в комплексі 3907 квартир.

Згідно з заявленим обсягом, держкомпанія могла розраховувати приблизно на 195 квартири. Пізніше Пуща-Водиця і Stolitsa Group домовилися, що підприємство візьме свою частку грошима.

у 2017 році в ДП вирішили розірвати договір, нібито через процедурні порушення під час його укладання. Через порушення ДП недоотримало десятки мільйонів доларів, повідомили в Фонді держмайна. Прокуратура відкрила досудове розслідування, але, не знайшовши порушень, закрила справу.

Історія повторилася в 2019-2020 роках. За справу взялися Головне слідче управління МВС та Державне бюро розслідувань, але також не знайшли жодних порушень.

У 2020 році частина будинків фактично вже була введена в експлуатацію, залишалося присвоїти їм поштові адреси. Але Пуща-Водиця заблокувала цей процес. ДП відмовилося підписувати документ, необхідний для присвоєння адрес, хоча це було передбачено інвестдоговором. У Фонді держмайна (якому підпорядковується ДП) заявили: агрокомбінат не може підписати ці документи, тому що втратив оригінали інвестдоговорів і договорів на землю.

Без присвоєння поштової адреси Stolitsa group не може оформити право власності, а інвестори – в’їхати в свої квартири.

Паралельно Пуща-Водиця звернулася у Госпсуд Києва з вимогою розірвати інвестугоду від 2013 року. Stolitsa у зустрічному позові зажадала у держкомпанії виконати умови договору і підписати документи, необхідні для присвоєння адрес. Суд 23 вересня 2021 року став на бік забудовника.

Нагору