Скільки громадян залишили Київ в перші дні війни та як переселенці оцінили рівень життя у столиці

Суспільство 17:27, 2.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

44% мешканців столиці виїжджали з Києва у лютому-березні 2022 року в перші дні масованого вторгнення росії. З них, кожен десятий – за кордон.
Про це йдеться в дослідженні Соціологічної групи «Рейтинг».
Долучайтесь до нашого Telegram-каналу «Головні новини Києва – 44.ua». Там ми публікуємо ще більще новин, щоб ви завжди були в курсі та нічого не пропустили.
Зазначається, що з 44% переселенців, більше половини людей виїхали до інших областей України, третина – до іншого населеного пункту Київщини, кожен десятий – за кордон. Переважно виїжджали молоді люди, жінки з дітьми та більш забезпечені верстви населення.
Крім того, основною причиною вибору Києва як міста проживання серед переселенців, які живуть зараз у Києві опитані називають наявність родичів та близьких друзів (45%). Серед інших – можливість знайти роботу (26%) та безпечність міста в умовах війни (22%). 8-9% зазначили, що їм подобається Київ і тут є багато можливостей, щоб почати нове життя, 5% – що тут наявні вільні місця для тимчасового проживання. Для 4% було байдуже, куди виїжджати, ще для 2% – це було рішення організації, відповідальної за переселення.
Також 17% переселенців зазначили, що їхнє житло, де вони жили до війни, зруйноване і непридатне до життя. У 24% – частково пошкоджене, 2% – було зруйноване, але вже відновлене, у 35% – без змін. 21% сказали, що не мають інформації щодо стану свого житла. Про більшу кількість руйнувань зазначили переселенці з Донбасу та старші опитані.
Окрім того, дві третини переселенців орендують квартиру у Києві, ще чверть – живуть у помешканні родичів, друзів, знайомих. У центрах для біженців, готелях, хостелах проживають 6-7%, у власному помешканні – 2%, у помешканні інших місцевих жителів – 1%.
Зазначається також, що 65% опитаних киян вказали про відсутність напруження у відносинах між переселенцями і киянами, близько 20% зазначили, що воно існує. Серед переселенців про відсутність напруження у відносинах із місцевими зазначили майже 80%, близько 20% – про його наявність.
Також 55% опитаних киян позитивно поставилися б до того, якби частина переселенців залишились жити у місті, працювати, 35% – нейтрально, 8% – негативно.
85% опитаних киян зазначили, що вони однозначно пов’язують свої плани на майбутнє з проживанням у Києві, ще 11% – скоріше пов’язують, близько 3% – не мають планів залишатися жити у Києві.
Серед переселенців однозначно пов’язують свої плани із Києвом 28%, ще 27% – скоріше пов’язують. Близько третини ВПО не планують своє майбутнє життя у столиці. Близько 90% опитаних киян та ВПО вважають Київ комфортним для проживання. Протилежну думку мають 9% киян і 6% переселенців.
Як ми писали раніше, народний депутат Ярослав Железняк назвав кількість людей у Києві, які мешкають після початку російського вторгнення. Їх він порівняв із даними мобільного трафіку, які фіксувалися у Києві до початку війни.
Також повідомляли про те, що за рік війни у Києві через обстріли загинули понад 160 людей, а повітряна тривога у столиці лунала 680 разів.
Джерело: 44.ua

Нагору