Скажи “паляниця!”: у Києві відкрили бронзову мініскульптуру “Шукай”

Суспільство 14:01, 17.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Києві відкрили 38-му бронзову мініскульптурку проєкту Шукай, присвячену паляниці – символу української гостинності і пароль, за яким визначають своїх і чужих. Прикмета скульптурки: "Торкнись мене і скажи: "Паляниця!".
Про це повідомили в організації проєкту.

Через фонетичні особливості слово "паляниця" важко вимовляти окупантам. У російській мові звук "Ц" завжди твердий, а звука "И" взагалі немає. Тож українці скористалися цим і чи то жартома, чи всерйоз почали питати підозрілих людей: скажи "паляниця"! У росіян виходить вимовити щось подібне до "поляніца", – розповіла авторка проєкту Юлія Бевзенко.

Вона додала, що пропагандисти на російському телебаченні пояснювали, що слово "поляніца" перекладається як "клубніка". Тож ж пароль став ще й мемом, який висміює недолугість російської пропаганди.

Гостей зустрічали з паляницею на рушнику. Рушник – це дорога і водночас межа, яка розділяє своїх і чужих. Чужий просто так не увійде до хати. А паляниця була своєрідною перепусткою, – зазначила авторка проєкту.

Мініскульптурка встановлена за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1 на фасаді готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv.
Зазначимо, що бронзова паляниця поповнила серію мініскульптурок “Шукай”, присвячених символам Києва. Наразі їх 38: Котлета по-київськи, Київський каштан, Серце Амосова, Гривна, одразу 5 мініатюр, що розповідають історії меценатів Києва. Після повномасштабного вторгнення була встановлена скульптурка Привида Києва.
Раніше ми розповідали про 7 місць, які зачаровують у Києві.
44.ua у Телеграм: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору