Скандальну забудову Микільської Слобідки зупинено: ДІАМ підтвердила порушення

 Поділитися

Поділитися в

Довгоочікувана перемога громади Микільської Слобідки: ДІАМ провела перевірку скандальної забудови й підтвердила численні порушення. А будівельні роботи нарешті повністю зупинені. Будемо сподіватися, що зазначені контрольні заходи проведені органом відповідно до норм законодавства, і ситуація, яка наразі наявна по Перемоги, 50, де скасовано приписи ДІАМ про зупинення робіт, не повториться.

Микільська Слобідка
ДІАМ провела перевірку на Микільській Слобідці й підтвердила порушення Ілюстрація: СтопКор

Хочу поділитися суттєвою перемогою громади Микільської Слобідки над забудовником. Про цю боротьбу в Києві не чув, мабуть, лише той, хто роками не стежить за новинами. Адже вже на вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 вже чотири рази намагалися незаконно звести багатоповерхівки. А місцеві мешканці – проти, адже вони хочуть бачити тут парк. Враховуючи закінчення строку оренди та відмову у поновленні договору, Київрадою надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування Київзеленбуду під парк «Микільська Слобідка».

Микільська Слобідка
Місцеві активісти виступили проти скандальної забудови Фото: СтопКор

І вони мають для цього всі законні підстави

Адже активісти мали на руках відповідні приписи, які підтверджували незаконність забудови. Ба більше, на цій території місцеві мешканці проводили суботники, висаджували дерева. Проте ночами всі плоди їхньої праці знищували невідомі зловмисники – за словами місцевих, імовірно це робили наркомани на замовлення горе-девелопера. Тричі злодії нівечили створений людьми садок.

Нагадаю, що дана земельна ділянка перебуває у приватній власності забудовника.

Микільська Слобідка
Земельна ділянка перебуває у приватній власності Фото: скриншот

А дві ділянки, які її оточують, є комунальною власністю.

Микільська Слобідка
Ділянки навколо – комунальна власність Фото: скриншот

Раніше вони перебували в оренді у забудовника, але потім Київрада відмовила у поновленні договору оренди ТОВ «ЛВ Холдинг» та повернути землю громаді. Проте, наразі, проводиться судовий розгляд справи за позовом «ЛВ Холдинг». Разом з тим, ця компанія не є замовником будівництва за дозволом.

Рішення Київради
Витяг з рішення Київради Фото: скриншот

За цей час місцеві мешканці об’єднались, створивши справжній потужний рух, аби захистити Микільську Слобідку від забудови

Вони встановили на під’їзді до цієї території барикади, де цілодобово чергували понад три місяці, не впускаючи і не випускаючи будівельну техніку.

Микільська Слобідка
Барикади на Микільській Слобідці Фото: СтопКор

Що відбувалось на території Микільської Слобідки в цей час?

Як розповідають активісти, барикада на комунальній землі біля в’їзду на територію «злобуду» трималась 128 днів – 24 години на добу.

Водночас забудовник намагався здійснювати будівельні роботи – з численними порушеннями. Попри те, що ця земельна ділянка є історичним ареалом Києва й відноситься до охоронної зони на березі водойми, і жоден з культуро- чи природоохоронних органів не давав дозволу на зведення тут багатоповерхівок.

Кримінальні і судові справи стостовно забудови Микільської Слобідки:

Починаючи з 2016 року, було відкрито безліч кримінальних проваджень стосовно зловживань владою та службовим становищем, незаконного проведення робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.

У травні 2021 року Окружний адмінсуд м. Києва відмовив у задоволенні позову замовника щодо визнання протиправними дій управління охорони культурної спадщини КМДА та визнання протиправним і часткового скасування наказу Мінкульту про внесення земельної ділянки по вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 до державного реєстру нерухомих пам’яток України, об’єкта «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра».

У січні 2020 року прокуратурою був проведений огляд земельної ділянки.

За результатами якого встановлено, що відстань від споруджуваного об’єкту до берегу Дніпра становить 86 м, що є порушенням Водного кодексу України.

Крім того, територія забудови відноситься, відповідно до Містобудівного кадастру Києва, до зони підтоплень повеневими водами та частково – до зони затоплень. Враховуючи, що проєктом передбачено будівництво паркінгу, замовнику будівництва необхідно забезпечити виконання повного комплексу заходів по захисту території під підтоплення та затоплення.

До речі, ухвалою Дніпровського райсуду м. Києва від 19.07.2021 року арешт, накладений ухвалою суду від 13.03.2020 р. про заборону ТОВ «Нова Слобідка», ТОВ «ЛВ Холдинг» та будь-яким іншим фізичним та юридичним особам проводити будівельні роботи на одній із земельних ділянок забудови за адресою: м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 7-9, скасовано.

Понад те, хоча за словами замовника будівництва, містобудівні умови та обмеження на об’єкт начебто були видані, ніхто їх на власні очі так і не бачив. І в електронній базі вони відсутні. Мабуть через те, що були видані ще 17.04.2012 року. І до речі, їх видача була оскаржена, проте суд позов залишив без задоволення.

Микільська Слобідка
Містобудівні умови та обмеження можуть бути підробленими Фото: скриншот

І забудовника все це не спиняло

Адже в Україні в цей час тривала містобудівна реформа, і певний час фактично не існувало органу, який міг би здійснити перевірку, встановити порушення законодавства та зупинити будівництво.

Проте, після запуску ДІАМ України, місцеві мешканці одразу ж звернулися до Інспекції з проханням виїхати на будмайданчик із перевіркою.

ДІАМ спочатку виявив порушення щільності забудови та невідповідність кількості паркомісць масштабу будівництва. Але ті кричущі порушення, на які вказували активісти, в Інспекції чомусь одразу не помітили. У будь-якому випадку, будь-які будівельні та підготовчі роботи на об’єкті було припинено до лютого 2022 року. Але це – у разі здійснення посадовими особами ДІАМ перевірки без порушень. У іншому випадку суд у порядку забезпечення позову зупинить дію приписів.

Припис ДІАМ
ДІАМ винесла приписи про зупинення підготовчих та будівельних робіт Фото: скриншот

На даний час усю будівельну техніку з ділянки вивезли, роботи зупинили. А забудовник має певний час на те, щоб усунути виявлені порушення.

Але як він може усунути перевищену щільність забудови? Тільки змінивши повністю проєкт будівництва.

Крім того, наразі ДІАМ досліджує можливість того, що забудовник імовірно має підроблені містобудівні умови та обмеження. Адже ці документи відсутні в електронній системі. Якщо виявиться, що вони дійсно фейкові, дозвіл на будівництво буде анульований.

Відтак наразі місцеві мешканці радіють перемозі, але не розслабляються і готуються продовжувати відстоювати свої права у судовій площині.

Ми виграли бій, але не війну. Попереду – судова тяганина. Забудовник має намір оскаржувати рішення ДІАМ у суді. Тому наші юристи також вивчатимуть це питання, – коментують активісти.

Джерело: stopcor.org

Нагору