Що робити, якщо ви опинилися під завалами: поради від ДСНС

Суспільство 16:45, 17.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

В ДСНС опублікували важливі поради, як діяти, якщо ви опинилися під завалами. Звісно, нехай вони нікому і ніколи не знадобляться, але краще бути озброєним і знати, як діяти в разі потреби.

Не намагайтеся звільнитися самостійно, розбираючи завали, адже вкрай важливо не зрушити перекриття чи балки, на яких все тримається.
Пам’ятайте, що до місця події вже прямують всі екстерні служби.
Кличте на допомогу! Намагайтеся кричати, подавати сигнали. Ні в якому разі не використовуйте сірники чи запальнички – це може призвести до вибуху.
У "хвилини тиші", що влаштовують рятувальники аби почути людей, які опинилися під завалами, якомога голосніше кричіть та подавайте сигнали.
Якщо поряд є мобільний телефон та зв’язок – зателефонуйте рідним або на номер 101 та повідомте, де перебуваєте.
Якщо вас помітили, пам’ятайте, що потрібен час, щоб вас визволити. Спробуйте заспокоїтися і чекайте на допомогу.
Якщо вас ніхто не чує – спершу оцініть обстановку навколо.
Спробуйте обережно вивільнити руки та ноги. Якщо частину тіла притиснуло уламком і звільнити її неможливо – одразу розпочніть масажувати ділянку тіла вище затиснутої. Це потрібно, щоб підтримати циркуляцію крові та врятувати кінцівку.
Якщо вам вдалося вибратися – огляньте себе на наявність травм та ран. За можливості надайте собі та іншим першу домедичну допомогу.
Якщо розумієте, що немає сил і можливості вибратися самотужки продовжуйте кликати на допомогу та чекати на рятувальників.
В очікуванні порятунку намагайтеся не отримати переохолодження (якщо поряд є якийсь одяг – спробуйте загорнутися в нього).

Нагадаємо, що сьогодні, 17 січня, завершені пошуково-рятувальні роботи на місці ракетного удару у Дніпрі.
Загинуло 44 людини, з них 5 дітей. Травмовано 79 осіб, з них 16 дітей. Отримано 47 повідомлень про безвісно зниклих осіб, з яких 23 особи встановлено загиблими, 4 особи знайдені живими у родичів, в лікарнях.
Врятовано 39 осіб, з них 6 дітей, повідомляють в ОП.
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору