Що будують на схилі гори Щекавиця + ВІДЕО

Будівництво, Закон 13:49, 21.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

На 8 сотках схилу гори Щекавиця на вул. Лук’янівській, 22 у Шевченківському районі Києва, попри заявлену реконструкцію житлового будинку ведеться нове будівництво. Вже виритий котлован, екскаватори зрізали частину схилу в межах пам’ятника археології національного значення “Культурний шар городища IХ—ХIII ст.”, ймовірно знищивши цінні середньовічні артефакти, що знаходилися там, під загрозу зсуву потрапили розташовані вище будинки. Перевірки виявили масу порушень при будівництві невідомого об’єкта на цю адресу, проте припису про зупинення робіт від Департаменту охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) виконано не було. Власник ділянки – мешканець Дніпра, має дві будівельні фірми з того ж Дніпра.

Як стало відомо KV, до 26 листопада 2021 року комісія при КМДА з перевірки інформації щодо резонансних об’єктів будівництва розраховує отримати відповіді на свої звернення до центральних та столичних органів влади щодо законності будівництва на вул. Лук’янівській, 22 у Шевченківському районі Києва.

Приводом до розсилки таких звернень стали скарги місцевих жителів. Справа в тому, що після початку будівельних робіт з використанням важкої техніки жителі, розташовані вище по схилу гори Щекавиця, будинків стали побоюватися зсуву і зажадали від будівельників показати їм дозволи на проведення робіт. Документів їм ніхто не надав. Також залишилося загадкою, на якій підставі під час копання котловану будівельники зняли культурний шар на частині схилу пам’ятника археології національного значення “Культурний шар городища ІХ—ХІІІ ст.”, адже у ньому могли бути цінні середньовічні артефакти.

Зазначимо, що дозволів на будівництво за цією адресою не видавалося. Повідомлення про проведення підготовчих робіт було зареєстровано Департаментом КМДА з питань державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) 8 червня 2021 року для реконструкції приміщень 4-поверхової житлової будівлі загальною площею 3,9 тис. кв. м. Клас наслідків зазначений незначний – СС1, генпідрядник – ТОВ “Укрпрогресбуд” (*). За даними Публічної кадастрової карти, за цією адресою знаходиться ділянка з кадастровим номером 8000000000:91:111:0032 площею 0,0848 га, яка знаходиться у власності фізособи. Цільове призначення ділянки – “Для індивідуального житлового, гаражного та дачного будівництва”.

Комісія КМДА з перевірки інформації щодо резонансних об’єктів будівництва на засіданні 16 листопада 2021 року поставила під сумнів законність “містобудівних перетворень” на вул. Лук’янівській, 22 та вирішила направити відповідні звернення до Інституту археології НАН України, Міністерства культури та інформаційної політики та структурних підрозділів КМДА.

Також комісія вирішила звернутися до Департаменту благоустрою КМДА з проханням демонтувати паркан навколо будівельного майданчика, оскільки картка на порушення благоустрою видавалася для утримання ділянки у належному санітарному стані, а насправді тут розпочалося будівництво. Тому дію картки анулювали 15 листопада 2021 року. На додаток, комісія проголосувала за те, щоб звернутися до Нацполіції з питанням – чи було відкрито кримінальне провадження про самовільне будівництво та знищення частини пам’ятника археології національного значення. Як стало відомо KV, 11 листопада 2021 року активісти об’єднання громадських організацій “Штаб оборони Києва” викликали на вул. Лук’янівську, 22 поліцію. Слідчо-оперативна група ухвалила від них заяву за ч.2 ст. 298 “самоврядування”.

Відповіді на свої звернення комісія надалі може використати як підставу для того, щоб рекомендувати Київраді чи КМДА клопотати про викуп ділянки у держвласність, подати позов до суду з вимогою заборонити будівництво та стягнути з власника ділянки на користь держави збитки від будівництва на території пам’ятника культурної спадщини національного значення. Сума таких збитків може досягати десятків мільйонів гривень. Про це заявив науковець Інституту археології НАН України В’ячеслав Баранов у ході виїзного засідання комісії при КМДА щодо перевірки інформації щодо резонансних об’єктів будівництва. Це засідання відбулося 12 листопада 2021 року під будівельним парканом по вул. Лук’янівській, 22. Представник Інституту археології НАНУ назвав дії власника ділянки “нахабним будівництвом”, оскільки перед початком земляних робіт не було проведено обов’язкових археологічних досліджень на всю глибину культурного шару.

Також В’ячеслав Баранов поставив питання – яким чином ця ділянка могла опинитися у приватній власності, коли відповідно до Земельного кодексу та закону “Про охорону культурної спадщини”, землі пам’яток археології можуть перебувати лише у держвласності. У ході виїзного засідання з’ясувалося, що ділянка перейшла до приватних рук у далекому 2003 році і тепер для її повернення у держвласність знадобиться пройти процедуру викупу землі. Те, що ця ділянка вкрай важлива для збереження пам’ятника археології національного значення, повідомив директор Центру археології Києва Інституту археології НАНУ Михайло Сагайдак, який був присутнім на виїзному засіданні комісії. За його словами, гора Щекавиця – один із основних об’єктів київської середньовічної археології. За даними вченого, у межах ділянки на вул. Лук’янівській, 22 можуть бути фундаменти середньовічної кам’яної церкви. Кричущі порушення У ході згаданого виїзного засідання комісії за участю представників кількох департаментів КМДА та КП “Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт” (КП “СУППР”) з’ясувалося – перевірки цього будівництва проводилися неодноразово, і під час них було виявлено численні порушення. Зокрема, восени 2021 року жодної будівлі за цією адресою зафіксовано не було. На ділянці викопано котлован і ведеться будівництво з використанням баштового крана. Містобудівні умови та обмеження (ГУВ) для об’єкту по вул. Лук’янівській, 22 не видавалися.

Перевіряючих від Департаменту ДАБК КМДА у вересні 2021 року не пустили на об’єкт будівництва, власник ділянки не відгукнувся на вимогу з’явитися до департаменту з пакетом дозвільних документів. Співробітник Департаменту охорони культурної спадщини КМДА повідомив – у жовтні 2021 року під час перевірки з’ясувалося, що на ділянці ведуться несанкціоновані земляні роботи. За результатами перевірки департамент видав припис на припинення підготовчих та будівельних робіт та вимагав від власника ділянки надати всю необхідну проектну та дозвільну документацію на містобудівні перетворення в історичній частині Києва. Однак цей припис виконано не було. З’ясувалося, що власник ділянки також не отримав погодження проектної документації у КП “СУППР”. А воно обов’язкове – адже будівництво ведеться в зсувнонебезпечній зоні і вздовж підпірної стіни схилу.

Хто будує

За даними Публічної кадастрової карти, з листопада 2020 року ділянкою з кадастровим номером 8000000000:91:111:0032 володіє мешканець Дніпра Андрій Анферов. За даними аналітичної системи Youcontrol, людина з таким ім’ям також є власником нерухомості на вул. Лук’янівській, 22. Андрій Анферов є учасником та бенефіціаром ТОВ “СК “Концепт Девелопмент” (**) та керівником та засновником ТОВ “Будівельна група “Апріорі” (**). Обидві фірми зареєстровані у Дніпрі. ТОВ “СК “Концепт Девелопмент” було засновано у 2006 році, його основний вид діяльності – будівництво житлових та нежитлових будівель. Керівник – Людмила Анфьорова. Засновник та бенефіціар – Андрій Анферов. Експрес-аналіз Youcontrol показав – особливої ​​уваги вимагає те, що ТОВ “СК “Концепт Девелопмент” має дуже широкий перелік зареєстрованих видів діяльності – 22 та за останній рік змінювалася назва цього підприємства та його керівник. ТОВ “Будівельна група “Апріорі” було засновано у 2013 році, основний вид її діяльності – будівництво житлових та нежитлових будівель. З лютого 2014 року цим підприємством керує Андрій Анферов, засновники ТОВ – Андрій Анферов та Ігор Кривченко. Код ЄДРПОУ генпідрядника реконструкції житлового будинку на вул. Лук’янівській, 22, зазначеного у повідомленні на проведення підготовчих робіт (ТОВ “Укрпрогресбуд”), повністю збігається з ЄДРПОУ ТОВ “СК “Концепт Девелопмент”. Очевидно, саме ця зміна назви підприємства мала на увазі інформація від Youcontrol.

Джерело: kievvlast.com.ua

Нагору