Ще пʼятьох українських дітей вдалося повернути з окупації

Общество 14:53, 29.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

Повернули дітей віком від 11 до 16 років.

29 березня вдалося повернути пʼятьох українських дітей із тимчасово окупованих територій України. Це відбулося за посередництва партнера — Держави Катар.

Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

Повернення здійснили в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA.

Вік дітей — від 11 до 16 років. Їх повернули з Криму, Донеччини, Луганщини та Запоріжчини.

Команда Офісу омбудсмена та діти

Серед повернутих — 12-річна дівчинка, батьки якої розлучені, тато дитини перебуває у полоні країни-агресора.

«За три роки повномасштабного вторгнення дівчинка двічі змінила місце проживання, мала конфлікти з матір’ю. У неповнолітньої за останній рік значно погіршився стан як психічного, так і фізичного здоров’я. На щастя, ми допомогли бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині буде надана вся необхідна допомога», — каже Дмитро Лубінець.

Возз’єднання родин

Також серед повернутих дітей хлопчик, який проживав з батьком, проте систематично піддавався жорсткому поводженню з його боку. Не зважаючи на факти фізичного насильства щодо дитини — «місцеві» соцслужби не поспішали допомогти дитині.

Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безрезультатні. Тепер же матір та її син воззʼєдналися.

Визволений з окупації підліток

Днями у Києві запрацював Центр життєстійкості, який об’єднує переселенців Луганщини. Детальніше про це читайте у матеріалі «Вечірнього Києва».

Нагору