Розпочався повільний розвиток весняного водопілля на річках басейну Дніпра та Десни: як працюватимуть ГЕС

Общество 14:33, 25.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

Цей сезон, за прогнозами, може бути особливим щодо роботи гідроелектростанцій. Проте вони підготувалися забезпечувати енергосистему балансуючими та аварійними потужностями.

За даними Українського гідрометеорологічного центру, 6 березня розпочався повільний розвиток весняного водопілля на річках басейну Дніпра та Десни.

Повільний тому, що упродовж осінньо-зимового періоду 2024-2025 рр. склалися несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Так через низьку кількість опадів процес снігонакопичення протягом цієї зими був малоактивним.

Особливістю водопілля 2025 є те, що за об’ємами воно очікується одним з найнижчих за весь період спостережень. Подібні об’єми фіксувались у 2015 та 2020 роках.

В Укргідроенерго підтверджують, що попри прогнози, на всіх ГЕС та ГАЕС Укргідроенерго провели належні заходи задля забезпечення своєчасної та надійної підготовки станції до пропуску весняної повені та отримали Акти готовності до роботи у період водопілля.

На станціях постійно ведеться моніторинг рівнів води, сформовані аварійно-ремонтні бригади для роботи в період водопілля.

Варто зазначити, що попри руйнування внаслідок численних дронових і ракетних атак ворога на ГЕС та ГАЕС Укргідроенерго, гідроенергетики продовжують працювати 24/7 для того, щоб забезпечувати ОЕС України необхідною аварійною, балансуючою та резервною потужністю.

«Разом з пропуском весняного водопілля паралельно гідроенергетики працюють над відновленням, захистом станцій та підготовкою до наступного осінньо-зимового періоду. Це унікальний досвід проведення одночасно усіх цих заходів та реалізації проєктів. Це певний виклик для гідроенергетиків, проте ми подолаємо його стійко», — зазначає генеральний директор Укрідроенерго Ігор Сирота.

Читайте також: «Споживачі заборгували 8 млрд гривень за тепло та гарячу воду: у КМДА підбили підсумки опалювального сезону».

Нагору