Притулки у Києві та області, де можна взяти собі домашнього улюбленця

Суспільство 09:31, 9.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

Через війну страждають не лише люди, а й тварини, які часто опиняються на вулиці. Одних власники не змогли забрати з собою під час евакуації, інші втратили дім разом з усією родиною, а когось просто кинули, бо було не до них. Історії різні, а результат – один. Ті, кому відносно пощастило, знайшли тимчасовий прихисток у притулках, але і там їхнє життя не назвеш занадто комфортним. Та й самі притулки потерпають від наслідків тієї самої війни – постійна нестача коштів, переповненість та інші негаразди.
Якщо ви думаєте над тим, щоб завести кота чи собаку, то найкращим варіантом буде взяти тварину саме з притулку. Публікуємо для вас добірку притулків для тварин у Києві та околицях.
Фонд допомоги тваринам «Happy Paw»

Фонд «Happy Paw» з’явився у 2012 році, взявши за мету опіку над притулками для бездомних тварин. А вже у 2016 фонд побудував перший притулок власними силами.
Серед здобутків Happy Paw:

акція «Читання з пухнастиками»;
проведення благодійних «Забігів із собаками»;
«Уроки доброти», що виховують гуманне ставлення до тварин;
відкриття двох майданчиків для вигулу собак у Києві,
проєкт пільгової стерилізації домашніх тварин малозабезпечених верств населення.

Щоб взяти котика або песика під опіку чи забрати улюбленця додому назавжди, варто зайти на сайт фонду. Там є можливість пошуку за різноманітними критеріями. Також вебресурс Happy Paw допоможе розмістити оголошення про зниклих чи знайдених вами чотирилапих.
Адреса офісу: вул. Шота Руставелі, 44, 3 поверх, оф. 7.
Притулок «Сіріус» у Київській області

Найбільший та один з найвідоміших притулків для безпритульних тварин в Україні. «Сіріус» створили ще у 2000 році у селі Ясногородка, після чого він двічі переїжджав, аж поки не отримав власну землю у селі Федорівка, де зараз і функціонує.
Усіх тварин у притулку обов’язково стерилізують, вакцинують, утримують у належних умовах та допомагають знайти їм новий дім. Загалом працівникам та волонтерам притулку за роки його існування вдалося підшукати нові родини понад п’яти тисячам безпритульних тварин. Крім того, тут надають допомогу в стерилізації безпритульних та домашніх тварин малозабезпеченим сім’ям, що мешкають у столиці та найближчих населених пунктах області.
Наразі притулок переповнений: у ньому проживає понад 3000 собак і котів. Можливо, одна із цих тварин – ваш майбутній друг? Побачити всіх мешканців притулку й ознайомитися з правилами, за якими ви можете забрати пухнастого додому, можна на сайті «Сіріуса».
Кожен охочий може прихистити когось з чотирилапих мешканців «Сіріуса» у себе, якщо він здатен забезпечити йому достойне життя. Але це рішення обов’язково має бути зваженим, щоб тварина потім знову не опинилася на вулиці.
Як допомогти
«Сіріус» існує на кошти благодійників та меценатів, тому притулку завжди потрібна матеріальна допомога. Якщо ви не впевнені, що готові на такий відповідальний крок як адопція, тобто процес відповідальності за домашнім улюбленцем, якого попередній власник покинув або передав до притулку чи рятувальної організації, є опція стати особистим куратором одного з мешканців притулку та фінансувати його. Також можна допомогти теплими речами, кормами та ліками для тварин.
Де знаходиться: село Федорівка, Київська область.
Гостомельський притулок

Історія притулку у Гостомелі почалася у 2000 році з занедбаного корівника. Будівлю, що раніше слугувала корівником, активісти відремонтували і збудували вольєри для собак. У 2006 році тут відбулася ще одна грандіозна подія – поява ветеринарного шпиталю з двома операційними, декількома палатами та ізолятором. Саме там оглядають та стерилізують пухнастих.
Засновники притулку прагнуть спростувати тезу, що всі безпритульні тварини обов’язково агресивні та кусючі. Насправді ж поза вольєрами чотирилапі дуже ласкаві й доброзичливі.
До 2021 року заклад підпорядковувався Київському товариству захисту тварин, тепер же він функціонує як самостійна організація. Тварини тут живуть у досить простих умовах: є зимові та літні вольєри для собак, приміщення, де мешкають коти, карантинні кімнати, ветеринарний стаціонар тощо. Усі мешканці притулку стерилізовані та доглянуті. Також тут час від часу проводять безкоштовну стерилізацію тварин з навколишніх міст та селищ.
Становище Гостомельського притулку значно погіршилось після початку повномасштабної війни. Працівникам та тваринам довелося пережити облогу, запеклі бої, обстріли та тимчасову окупацію Гостомеля. Деякі тварини загинули, сам притулок отримав значні пошкодження, але вистояв.
Як допомогти
Зараз Гостомельський притулок конче потребує грошової допомоги як для утримання тварин, так і для відновлення зруйнованих війною приміщень. Ще один варіант – самостійно закупити корм, іншу їжу, яка підходить тваринам, побутову хімію тощо.
Де знаходиться: Гостомель, вул. Свято-Покровська, 213.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» – джерело важливих та актуальних новин Києва, області та України. Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Тимчасовий притулок для тварин «Виставковий центр»
Наприкінці березня 2022 року у 16 павільйоні ВДНГ відкрили тимчасовий притулок для котів та собак. Над його створенням спільно працювали волонтерські організації, КМДА та Київська міська лікарня ветеринарної допомоги. У притулку «Виставковий центр» знайшли тимчасовий прихисток тварини, які втратили господарів або загубились у Києві та населених пунктах Київської області через війну. Основна мета закладу – соціалізація та прилаштування тварин, яких тут мешкає кілька десятків.
У кожного кота та собаки з притулку є особиста анкета, щоб майбутні господарі могли заздалегідь пригледіти собі улюбленця. Тварину новому власнику віддають лише після співбесіди та підписання договору, коли впевняться, що вона матиме достойні умови проживання.
Як допомогти
Притулок «Виставковий центр» не приймає грошових пожертв та не просить про допомогу речами або кормами. Принаймні офіційно. Проте тут завжди раді людям, які просто прийдуть до притулку, щоб поспілкуватися з його мешканцями та взяти на прогулянку когось із них.
Де знаходиться: Київ, 16 павільйон ВДНГ.
Притулок для безхатніх тварин «В добрі руки»
Притулок розпочав свою роботу у 2012 році на базі неприбуткової ГО «В добрі руки». За 10 років роботи команда притулку знайшла нові домівки для понад 1000 собак та 900 кішок. Більш як 2000 тварин були прооперовані та врятовані. Основними напрямами діяльності притулку є опіка над безпритульними тваринами, пошук їм нових власників, регулювання кількість безпритульних чотирилапих (відлов та стерилізація), тимчасове утримання цуценят, кошенят, післяопераційних і тяжкохворих тварин, піклування про безпритульних тварин-інвалідів, які потребують постійного догляду, та консультації із питань вибору й виховання цуценят.
Певний час тому «В добрі руки» запустили проєкт WoWBiGWalK. Це – великі вигули, під час яких собаки та кішки з притулку вчаться соціалізуватися та спілкуються з людьми. А люди, своєю чергою, можуть завітати на екскурсію, потоваришувати з тваринами та підготуватися до адопції.
Зараз новий дім шукають понад 170 вихованців притулку. Подивитися їхні анкети можна на сайті притулку. Там же можна заповнити анкету на адопцію конкретної тварини, після чого з вами зв’яжеться команда притулку для більш детального інтерв’ю.
Як допомогти
Вихованцям притулку потрібна їжа, ветеринарне обслуговування, тепло і дах над головою. Щоб забезпечити ці потреби, «В добрі руки» приймають грошові пожертви та допомогу харчами, речами для догляду та лікування тварин тощо. Крім того, можна взяти під опіку цуценя чи кошеня, що мешкає у притулку.
Де знаходиться: адресу треба уточнювати у власників
Притулок «Бест Френдс»
Цей приватний притулок був засновано у 2014 році у селі Фасова на базі ГО «Зооцентр «Ковчег». Власниця притулку за власні кошти збудувала приміщення та обладнала вольєри для тварин. Зараз тут живуть близько тисячі тварин. Це – не лише коти та собаки, а й також коні, кози, вовки, лиси тощо.
Становище притулку було досить скрутним і до початку повномасштабної війни через дуже велику кількість вихованців. А навесні цього він потрапив під російські обстріли – від снарядів зайнялися вольєри. Деякі приміщення були знищені вогнем, частина тварин загинула, але багатьох з них все ж вдалося врятувати. Після деокупації Київщини частину вольєрів та інших приміщень вже вдалося відбудувати завдяки допомозі благодійників, проте роботи ще залишилось багато.
Якщо ви вирішили взяти тварину з цього притулку додому, потрібно заповнити анкету майбутнього господаря. Також можна зв’язатися з притулком через соцмережі або ж відвідати його особисто. Тварин передають на умові укладання угоди та після розмови з майбутнім власником.
Як допомогти
Матеріальна допомога притулку потрібна будь-яка і в будь-якій кількості – від мисок та каструль до кормів для тварин. Тут будуть вдячні навіть незначним пожертвам. Також у притулку завжди раді гостям, які приїдуть поспілкуватися з тваринами, допоможуть їх вигуляти, вичесати та просто попестити.
Де знаходиться: село Фасова, адресу треба уточнювати у власників.
Притулок для тварин «SOS»
Притулок у Пирогові відкрили у 1997 році на місці колишньої живодерні, після того, як її закриття домоглася організація із захисту тварин SOS. Саме цій організації тодішня влада Києва передала цю територію для створення притулку, і ось вже близько 25 років у ньому знаходять прихисток безпритульні тварини. За цей час багато хто «цікавився» землею під притулком, на нього здійснювались напади та були навіть підпали.
Зараз у притулку мешкають понад 1500 собак та кілька сотень котів. Багато хто потрапляє сюди хворими та покаліченими. Деяких тварин підбирають самі співробітники притулку і волонтери, а інших – підкидають. У місцевій ветеринарній клініці їх лікують, виходжують та стерилізують. Після цього котів відправляють до спеціального закритого приміщення, а собак – у вольєр. Нещодавно у притулку відремонтували операційну кімнату, де проводять стерилізацію тварин та інші процедури.
Притулок «SOS» не має переліку тварин, яких віддають на адопцію. Тому, якщо ви бажаєте взяти собі звідти кішку чи собаку, краще заздалегідь зв’язатися з керівництвом установи через соцмережі або ж зателефонувати.
Як допомогти
Передусім притулку потрібні гроші на утримання тварин, поточний ремонт та інші витрати. Також не зайвими будуть корми для котів та собак. Крім того, притулку час від часу потрібна допомога волонтерів для різної роботи, водіїв, ветеринарів тощо.
Де знаходиться: Київ, вул. Пирогівський шлях, 186.
Притулок для тварин «Gaia»
Це – невеликий сімейний притулок, який допомагає тваринам, що або опинились на вулиці, або ж були вилучені з неблагополучних умов. Засновники цього невеликого притулку займаються пошуком сімей для котів і собак, яким не пощастило мати домівку. Кожного нового вихованця у «Gaia» обстежують, за необхідності надають ветеринарну допомогу, стерилізують, вакцинують, соціалізують та утримують, поки їм не підшукають новий дім. Загалом тут тимчасово мешкають кілька десятків котів та собак.
Інформацію про котів та собак, які шукають нових господарів, притулок регулярно викладає у соцмережах, розповідаючи про характер тварин та їхню історію. До того ж, потенційним власникам тут готові допомагати порадами та усілякою корисною інформацією.
Як допомогти
Як і більшість інших притулків, «Gaia» насамперед потребує фінансової допомоги. Також завжди потрібні корми, продукти (м’ясо, овочі, крупи), ветеринарні препарати, зоотовари, господарчі товари тощо. Крім того, тут вітають допомогу від волонтерів, фотографів, доглядальників тварин, власників авто та просто небайдужих людей, які можуть приділити частину свого часу вихованцям притулку
Де знаходиться: адресу треба уточнювати у власників.
Центр для тварин «Відродження»
Оздоровчий центр та притулок для тварин на базі благодійного фонду «Відродження». Тут знаходять тимчасовий дім тварини, які постраждали від дій людини чи інших обставин. «Відродження» займається не лише прихистком покинутих тварин, а й просвітницькою роботою з людьми. Волонтери фонду беруть участь у створенні служби обліку тварин, медичного кабінету, контролі чисельності тварин тощо. А ветеринарну допомогу тут отримують не лише мешканці притулку, а й тварини, власники яких звертаються до відновлювального центру.
Зараз у «Відродженні» живуть близько 250 котів та собак. Серед них – багато «старичків», які провели тут більшу частину свого життя. Також вистачає щенят та кошенят. Потенційні власники тварин можуть зв’язатися з притулком через соцмережі, де викладають інформацію про тварин, яким шукають новий дім. Тут із радістю проведуть консультацію із майбутніми господарями та познайомлять їх з вихованцями.
Як допомогти
Найперша і найголовніша потреба, як завжди, – кошти. Притулок потребує фінансової допомоги будь-якого розміру на утримання та лікування тварин, ремонт тощо. Також тут конче потрібні робочі руки, щоб будувати або лагодити вольєри та проводити інші ремонтні роботи. І, звісно ж, не зайвими будуть корми для котів та собак.
Де знаходиться: село Дермезна, вул. Гагаріна, 14
Майже всі ці притулки для тварин працюють не за кошт держави, а утримуються завдяки благодійникам та власними силами засновників і активістів. Тому вони дуже потребують фінансової допомоги.
Знайшовши притулок, ви можете обрати свого домашнього улюбленця з-поміж числа його мешканців. Також ви можете допомогти притулкам, нагодувати та обігріти їхніх підопічних, або зробити невелику пожертву.

Тварини, що проживають в притулках, потребують допомоги, як ніхто інший. Погляньте на свого улюбленого котика або песика, який ліниво потягнувся на дивані поруч із вами. Правда ж, він доглянутий, всі його потреби вчасно задовольняються, а головне – він має вас, вашу турботу та любов. А тепер подумайте про тварин, що проживають в притулках: часто голодні, поки їх доглядачі намагаються звести кінці з кінцями часто ціною власного доходу, ділячи свої клітки із десятками таких самих знедолених створінь і, які такими сповненими надії очима дивляться на кожного, хто прийшов до притулку.
Звичайно, Ви не можете врятувати всіх, але одне врятоване життя – це вже успіх. Найскладніше і найперше – це переставати вдавати, що проблеми безпритульних тварин не існує. Проблема є і її масштаби великі. Але змінивши своє ставлення та почати допомагати – це і є шлях до подолання проблеми «нічийних» тварин у Києві, регіоні та загалом Україні. Давайте розпочнемо внутрішні зміни, а разом ми змінимо наш світ, де кожній тварині буде відведене належне місце.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у 2022 році у Київському зоопарку народилось 300 нових мешканців. Це і бізони, лемури, олені, альпаки тощо.
Також розповідали, що 2 лютого у Києві відбулася перша Всеукраїнська зоозахисна премія. Її отримали 20 зоозахисників, які рятують життя тварин в Україні. Ініціаторами відзнаки виступили Всеукраїнський гуманістичний рух UAnimals та міжфракційне об’єднання «Гуманна країна».
Джерело: 44.ua

Нагору