Повідомлено про підозру мешканцю Київщини, який виправдовував збройну агресію рф

 Поділитися

Поділитися в

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури 52-річному мешканцю селища у Броварському районі Київської області повідомлено про підозру за поширення матеріалів, в яких міститься виправдовування, визнання правомірною та заперечення збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, підозрюваний, використовуючи власну сторінку у соцмережі, поширював для необмеженого кола користувачів повідомлення та відеозаписи, в яких містилися виправдовування збройної агресії рф проти України.

У своїх постах та відеоматеріалах підозрюваний підтримував та популяризував дії країни-окупанта у зв’язку із повномасштабним вторгненням в Україну, глорифікував військових рф, поширював російські наративи, стверджував, що «українці самі у всьому винні».

Чоловік, проживаючи у селищі, яке постраждало у результаті російської агресії, намагався перекласти відповідальність за вказані події на Україну, виправдовував воєнні злочини рф та підтримував її дії.

Під час обшуку помешкання будинку підозрюваного виявлено мобільний телефон із доказами злочинної діяльності.

Висновками судових лінгвістичних експертиз підтверджено, що тексти опублікованих матеріалів мають пропагандистський характер та спрямовані на виправдання, визнання правомірною збройної агресії рф проти України.

На даний час вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює СУ ГУНП у м. Києві, за матеріалами Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Пресслужба Київської міської прокуратури

Нагору