Посадовці “Київпастрансу” вимагали “відкат” за ремонт трамвайних колій

Суспільство 14:51, 23.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Правоохоронці затримали двох посадовців "Київпастранс" та посередників, які вимагали 600 тис. грн "відкату" за підрядні роботи з ремонту трамвайних колій.
Про це повідомили в пресслужбі столичної прокуратури.
Так, у 2021 році керівник КП "Київпастранс" прописав умови та уклав з підконтрольним фіктивним підприємством договір підряду на проведення робіт з реконструкції трамвайних колій на суму понад 400 млн грн.
Фіктивний підрядник не міг виконати роботи, тож уклав договір субпідряду з іншим приватним підприємством на майже 28 млн грн. Субпідрядник роботи виконав, але керівництво структурного підрозділу КП не поспішало із ним розраховуватися та заборгувало майже 3,5 млн грн.

За погашення цієї заборгованості та отримання "допуску" до інших проектів чиновники почали вимагали з виконавця робіт 10 відсотків "відкату". Загальна сума неправомірної вигоди становила понад 600 тисяч гривень, – розповіли в прокуратурі.

Разом з керівником структурного підрозділу та його заступником було затримано двох посередників – директора підконтрольної фірми та довірену особу посадовця КП.
Під час обшуків у робочому кабінеті керівника структурного підрозділу знайдено гранату Ф1, яку останній демонстрував заявнику під час передачі ним неправомірної вигоди. У робочому сейфі чиновника також вилучили грошові кошти в сумі 20 600 доларів США.
Усім чотирьом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні корупційного правопорушення.
Раніше ми розповідали, що під час реставрації Маріїнського палацу вкрали бюджетні кошти в особливо великих розмірах.
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору