Перша Всеукраїнська зоозахисна премія: в Україні відзначили 20 волонтерів, що рятують тварин під час війни

Суспільство 12:31, 4.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

2 лютого у Києві відбулася перша Всеукраїнська зоозахисна премія. Її отримали 20 зоозахисників, які рятують життя тварин в Україні. Ініціаторами відзнаки виступили Всеукраїнський гуманістичний рух UAnimals та міжфракційне об’єднання «Гуманна країна».
На сайті UAnimals кожен охочий міг номінувати на премію волонтерів, працівників громадських організацій та притулків, ветеринарів та інших зооактивістів. Фінальний список переможців серед заявок від українців визначило експертне журі премії.
«Перша Всеукраїнська зоозахисна премія — наш спосіб подякувати сотням тисяч українців, які під обстрілами та в окупації продовжують рятувати тварин: собак і котів, корів та овець, тигрів і левів. У цей вечір ми вручили двадцять статуеток волонтерам і зоозахисникам, яких номінували українці та обрало журі. Вважаю, що таких нагород в Україні має бути в тисячі разів більше. Для бабусі, що в окупації ділиться їжею з безпритульними тваринами. Для військового, який рятує кожне життя поруч, захищаючи Україну. Для всіх тих, чиїх імен ми можемо навіть не знати, але чиїм героїзмом надихаємось щомиті», — говорить Олександр Тодорчук, військовослужбовець ЗСУ, засновник Всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals, ініціатор створення МФО «Гуманна країна» та першої Всеукраїнської зоозахисної премії.

Дуже зворушливо, що стільки активістів долучилися до допомоги українцям і тваринам, які опинилися в біді під час війни. Чудово, що праця цих сміливих і милосердних людей здобуває визнання. Ми в IFAW також продовжуємо підтримувати зооволонтерів, притулки для тварин та інші організації в Україні й сусідніх країнах: допомагаємо їм із їжею та всіма необхідними речами, надаємо тваринам прихисток та медичну допомогу, — каже Селін Сіслер-Б’єнвеню, програмна директорка Міжнародного фонду захисту тварин (IFAW) з реагування на катастрофи та зменшення ризиків у Європі, учасниця журі першої Всеукраїнської зоозахисної премії.

«Я допомагаю тваринам уже більш як двадцять років. Коли я починала займатися зооактивізмом, на мене й подібних до мене дивилися як на диваків. Сьогодні я бачу серед переможців премії молодих людей і переконана, що зоозахисний рух в Україні матиме світле майбутнє. А коли дивлюся на наших захисників, які тримають на руках кошенят та цуценят, вірю, що Україна переможе. Адже ми рятуємо тварин для того, щоб залишатися людьми», — говорить Ася Вільгельмівна Серпінська, одна з перших зооактивісток в Україні, засновниця Гостомельського притулку для тварин та переможниця першої Всеукраїнської зоозахисної премії.

UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, що існує з 2016 року і пропагуєгуманне ставлення до тварин, захищає їх від експлуатації та знущань. За сім років діяльності рух домігся ухвалення в Україні важливих зоозахисних законів, досягнув заборони експлуатації тварин у цирках близько 30 українських міст. У 2017 році команда UAnimals провела перший Всеукраїнський марш за права тварин, який зібрав понад 5000 людей і став наймасштабнішою зоозахисною подією у Східній Європі. Від 24 лютого 2022 року рух зосередив зусилля на порятунку тварин у зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України.
Підтримати діяльність UAnimals можна на сайті руху та на платформі Patreon.

44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору