Пам’ятну дошку Ломоносову демонтують у Києво-Могилянській академії

Суспільство 13:11, 26.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Києво-Могилянській академії планують демонтувати меморіальну дошку, яка присвячена російському вченому Михайлу Ломоносову.
Про це повідомив президент академії Сергій Квіт.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» – джерело актуальних та важливих новин Києва, області та України. Долучайтесь та читайте.

23 лютого Вчена рада Національного університету «Києво-Могилянська академія» прийняла рішення демонтувати пам’ятну дошку, присвячену Михайлу Ломоносову, і передати її до музею НаУКМА, – написав Квіт.

Він також додав, що встановлена ще в 1973 році дошка «вводить в оману, згідно з поширеною радянською міфологією про цю особу», оскільки Ломоносов ніколи насправді не працював та викладав у закладі.
Нагадаємо, 28 січня стало відомо, що в Києво-Могилянській академії студентам, викладачам та адміністрації заборонили використовувати російську мову в межах університету.
Крім того, ми розповідали про те, що у Києві, 8 лютого, демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову, який був розташований на розі вулиц Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського у Шевченківському районі.
Джерело: 44.ua

Нагору