Отримати першу вищу освіту в Україні можна буде і за 3 роки – відреформували

Освіта 16:02, 25.10.2023
 Поділитися

Поділитися в

Давно відійшли в історію часи, коли вищу освіту отримували за 5 років навчань за партами. Згодом було здійснено перехід до триступеневої болонської системи вищої освіти, коли чимало студентів вишів почали вчитися 4 років, отримуючи диплом бакалавра та вступати до магістратури за конкурсом, де є ще більш обмежена кількість місць на бюджет, ніж на перший курс після школи. Тепер – щоб отримати вищу освіту достатньо буде повчитися в виші 3 роки.

Про нову реформу розповіли в Мінцифри. Кажуть, тепер заплановано, що студенти зможуть вибирати, за скільки років пройти програму бакалаврату – 3 чи 4.

Студенти, які раніше вчилися заочно, тепер будуть дистанційниками. Це ж стосується студентів вечірньої форми начання.

Програму за спеціалізацією обиратимуть на 1-му і 2-му курсі.

Законопроект №10092 перебуває на розгляду в уряді. В разі ухвалення документу парламентом, реформа запрацює уже в 2024 році.

“Тепер студенти отримають більше автономії та самостійності. Зміни допоможуть оптимізувати роботу закладів вищої освіти”, – повідомляють в Мінцифри.

Нагору