Небезпечне сусідство з ртутним заводом: що потрібно знати про ЖК Urban Park у Києві

 Поділитися

Поділитися в

ЖК Urban Park – проєкт “Укрбуду” за добудову якого взявся “Київміськбуд”. Знаходиться комплекс неподалік колишнього ртутного заводу “Радикал”, територію підприємства так не очистили до кінця.

Про це читайте у свіжому огляді від ресурсу НЕРУХОМІ.

Земельна ділянка, на якій зводиться ЖК, згідно з генпланом Києва, розташована у санітарно-захисній зоні. Неподалік будівельного майданчика знаходиться територія ртутного заводу “Радикал”. Хоч завод і припинив своє існування у 1996 році, його територію досі не зачистили від шкідливих речовин. Найбільшу небезпеку становить цех електролізу, де ще залишилися залишки ртуті.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради підготував пропозиції щодо розв’язання екологічної проблеми. Восени 2021 року столична влада розповіла про співпрацю з урядом щодо очищення території заводу “Радикал”. Було запропоновано варіант із реконструкцією полігону з перероблення твердих відходів “Лелів” у зоні відчуження, але сьогодні територія підприємства залишається джерелом забруднення атмосферного повітря та ґрунтових вод.

Генпланом Києва на цьому місці не передбачається будівництво житлового комплексу. Не було розроблено і детального плану територій, який би “замінив” промислову територію на житлову забудову.

Щодо якості проживання в ЖК, то забудовник презентує Urban Park як комплекс класу “комфорт”, однак йому не відповідає за рядом факторів. Насамперед йдеться про кількість квартир у будинку, їхню кількість на поверсі. Недостатнім буде і розмір паркінгу, що в результаті виллється у проблему мешканців, де залишити свій автомобіль. Купуючи тут квартиру майбутні мешканці також мають знати, що найближча школа розташована за півтора кілометра, що загрожує певним дискомофртом.

Нагору