На російських мінах підірвалися понад 1150 цивільних

Общество 14:16, 8.04.2025
 Поділитися

Поділитися в

Найбільш забрудненими боєприпасами залишаються Харківська, Миколаївська та Херсонська області.

Від початку повномасштабного вторгнення на деокупованих територіях через вибухонебезпечні залишки війни постраждали 1158 мирних жителів, 335 з яких загинули. Серед загиблих — 18 дітей. Про це розповів начальник управління протимінної діяльності, полковник Олег Шуварський під час воркшопу, організованого Міноборони України за підтримки ОБСЄ.

За його словами, загрози від вибухонебезпечних предметів впливають на життя понад 6 мільйонів українців, особливо на деокупованих територіях України. Шуварський зауважив, що росіяни в багатьох випадках встановлюють міни безсистемно, зокрема на сільськогосподарських полях, у житлових районах та на дорогах загального користування. 75% нещасних випадків через детонацію боєприпасів пов’язані саме з мінами.

За словами Шуварського, росіяни в багатьох випадках встановлюють міни безсистемно

Найбільш забрудненими залишаються Харківська, Миколаївська та Херсонська області, де сумарно сталось понад 50% всіх інцидентів.

«Особливу небезпеку як при очищенні деокупованих територій від ВНП, так і при виконанні заходів гуманітарного розмінування становлять елементи касетних боєприпасів, через інциденти, пов’язані саме з їх детонацією. Застосування росіянами таких боєприпасів блокує проведення відновлювальних робіт на цих територіях», — сказав Шуварський.

За словами полковника, від початку повномасштабної агресії підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони виявили та знищили майже 920 000 вибухонебезпечних предметів.

Читайте також:

«Під час розмінування у Київській області загинув полковник Олексій Колос».

Нагору