На останню службу УПЦ МП прийшли сотні людей: що відбувається у Києво-Печерській лаврі в день виселення

Суспільство 12:23, 29.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 29 березня Українська православна церква (УПЦ) Московського патріархату має залишити Києво-Печерську лавру.
Від самого ранку біля святині збираються тисячі вірян. Там триває остання служба УПЦ МП.
Богослужіння розпочалося о 6:30. О 9:30 біля одного з храмів зібралося близько 300 вірян. Дехто з них почав заявляти, що не покинуть територію лаври. Станом на 11:30 у храмі лунає молитва. Біля храму проходить сповідь, після чого вірянам дають випити святої води, передають Факти ICTV.

Біля входу до заповідника знаходяться поліцейські, які контролюють порядок. Ситуація спокійна, а інформації про будь-які конфлікти чи провокації не надходила, повідомляють ЗМІ.
Молитва закінчилася проповіддю митрополита Павла, він заявив, що його церква не має наміру покидати лавру, на це немає законних причин.

Нагадєамо, що представникам УПЦ МП необхідно залишити територію монастиря до 29 березня включно. Відповідне повідомлення опубліковано на сайті заповідника "Києво-Печерська Лавра" майже три тижні тому, 10 березня.
У заповіднику нагадали, що у 2013 році між Києво-Печерською лаврою та Українською православною церквою Московського патріархату було укладено договір безоплатного використання культових споруд та майна заповідника.
Також в указі № 820 від 1 грудня, опублікованому на сайті Офісу президента, Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії.
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору