На Київщині з вогню врятували дитинча дикої тварини

Общество 10:42, 30.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

У столичному регіоні продовжують спалювати сухостій.

Цього разу пожежа сталася у Вишгородському районі. Під час гасіння загоряння сухої трави рятувальники виявили маленького їжачка, який опинився посеред вогню та попелу. Про це розповіли у ДСНС Київщини.

Тваринка хоч і постраждала від вогню, але вижила. Рятувальники випустили їжачка у безпечне місце. Вогнеборці вкотре закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах. Утім, багато людей вперто продовжують палити сухе листя, траву та бур’яни.

При тому, що за даними Міндовкілля, дим від такого багаття у 350 разів шкідливіший за куріння. Адже з листя й трави, які тліють без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання.

З димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найотруйніших для людини речовин. Загалом горіння разом із листям різноманітного сміття посилює забруднення атмосферного повітря.

Врятовану тваринку випустили у безпечне місце

Крім того, щороку з приходом весни Україну охоплюють пожежі через спалювання сухостою. Вітер миттєво розносить вогонь на велику площу. Згорають будинки, люди та тварини. Так, на початку березня у Фастівському районі, бабуся палила траву біля хати та сама загинула у вогні.

А нещодавно у селі Колонщина, що під Макаровим, через спалювання сухостою полум’я впритул наблизилося до житлових будинків. У вогні ледь не загинули троє дітей. На щастя, вогнеборці врятували малечу.

Нагору