На Київщині вперше за рік виявили лихоманку Західного Нілу: чим небезпечна хвороба

Суспільство 19:09, 16.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

На Київщині у Броварах пенсіонерка захворіла на лихоманку Західного Нілу. Це вірусна хвороба, яка передається через укуси комарів або ж аргасових кліщів і небезпечна тим, що може викликати запалення мозкових оболонок і речовини головного мозку.
В області недугу виявили вперше за рік, повідомив виконувач обов’язків директора районної філії Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Василь Сич.
Так, за його словами, літня жінка перебувала в лікарні з низкою різних захворювань, які супроводжувалися високою температурою.

При комплексному лабораторному обстеженні лікарі встановили хворій екзотичний діагноз, – констатував Василь Сич.

Лихоманка Західного Нілу зазвичай має літньо-осінню сезонність. Захворіти недугою в першу чергу ризикують люди, які проживають в сільській місцевості, а також любителі полювання. У інфікованих може розвиватися лихоманка, головний біль, болі в тілі, суглобах, блювота, діарея або висип. В рідкісних випадках може викликати серйозну, а іноді смертельну хворобу.
Втім, інфікована людина не заразна. Жодних документально зареєстрованих випадків передачі цього вірусу від людини до людини за безпечних контактів наразі немає. До того ж, у більшості людей інфекція протікає безсимптомно, зазначив Василь Сич. 
Загалом, в Україні протягом минулорічного літа було зареєстровано п’ять випадків цієї хвороби. Три із них – на Київщині.
Раніше ми розповідали про 19-річного українського захисника Данила Мельника, який у боях за Київ зазнав важких осколкових поранень рук та проходить інтенсивну реабілітацію з двома новими штучними ногами в столичній лікарні.
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час 
Джерело: 44.ua

Нагору