На Київщині відстрілюватимуть диких тварин у межах мисливських угід для профілактики сказу та регулювання чисельності

Общество 16:40, 17.10.2025
 Поділитися

Поділитися в

Відповідне рішення прийняв оперативний штаб Ради оборони Київської області.

Відстріл стосуватиметься червоної лисиці, єнотовидного собаки, вовка та шакала. Заходи триватимуть до 28 лютого 2026 року в присутності штатної особи користувача мисливських угідь.

Дикі хижі тварини є основним переносником збудника сказу. Зазначається, що їхня популяція стрімко зростає на території Київської області після російського вторгенння, оскільки немає дієвого механізму регулювання чисельності в умовах воєнного стану.

У 2023 році в регіоні зареєстрували 45 випадків сказу, в 2024-му — 50. Станом на 1 вересня цього року — 67 випадків.

Нагору