На Київщині планують збудувати два сміттєпереробні заводи за новітніми технологіями

Суспільство 15:55, 11.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

На Київщині в рамках реформи управління відходами планують збудувати два сміттєререробні заводи.
Вони з’являться на території Бориспільської, Броварської та Фастівської громад.  Загалом в області планується будівництво до 10 нових підприємств, повідомляють в пресслужбі Міндовкілля. 
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, їх унікальність у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів – металобрухту, скла та пластику.

Символічно, що перший пілотний проєкт ми реалізуємо саме тут. Бо сьогодні столиця та пристоличний регіон є символом стійкості та незламності всієї країни, – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Запланована потужність спільного заводу для Броварської та Бориспільської громад орієнтовно становитиме 110 – 120 тис. тонн відходів на рік. У Фастівській громаді – 35 – 100 тис. тонн на рік. Нові потужності можуть з’явитися вже за два роки.
Як повідомив Руслан Стрілець, проєкти реалізовуватимуть за рахунок кредитів європейських банків. Наразі також тривають перемовини з інвесторами. 
Загалом, за словами міністра, в рамках реформи управління відходами в Україні має з’явитися щонайменше 200 нових сміттєпереробних об’єктів.
Раніше ми розповідали, що у Києві пропонують перейменувати площу та бульвар на честь королеви Єлизавети II.
Також вас може зацікавити: У Києві пішохідні переходи зроблять безбар’єрними
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору