На 18 станціях столичного метро під час тривог встановлюватимуть додаткові модульні лави

Суспільство 13:14, 14.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Оскільки під час повітряної тривоги багато громадян використовують метро як укриття, то воно має бути пристосоване для комфортного перебування, оскільки небезпека може тривати годинами. Саме тому, на 18 станціях Київської підземки, завдяки підтримці партнерів, встановили модульні лави.
Про це повідомили в КП «Київський метрополітен», пише КМДА.

Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Долучайтесь та читайте.

Завдяки підтримці партнерів, в рамках пілотного проєкту, 18 підземних станцій облаштовано додатковими модульними лавами, які використовуються під час повітряної тривоги. Кошти підприємства до реалізації цього проєкта не залучались, – йдеться в повідомленні.

На одному такому сидінні може розміститися до 4 людей. Крім того, у випадку тривалої повітряної тривоги або ж роботи підземних станцій винятково в режимі укриття модульні лави трансформуються в ліжка. Також перевагою конструкції є компактний розмір у розібраному вигляді, легкість у зборі та помірна вага.

Нині сидіння розміщено на станціях:

«Академмістечко»;
«Шулявська»;
«Політехнічний інститут;
«Вокзальна»;
«Університет»;
«Театральна»;
«Хрещатик»;
«Голосіївська»;
«Деміївська»;
«Палац «Україна;
«Олімпійська»;
«Площа Льва Толстого;
«Тараса Шевченка»;
«Сирець»;
«Лук’янівська»;
«Кловська»;
«Дружби народів»;
«Позняки»;
«Харківська».

Проєкт реалізовано за підтримки Посольства України в Латвійській Республіці, LITUA kartu, Latvijas Finieris, Конфедерації українців Латвії «ВІЧЕ» – забезпечили доставку сидінь.

Нагадаємо, що під час повітряної тривоги рух поїздів наземними ділянками призупиняється, а підземні станції працюють як укриття цілодобово. Прохід на станцію в комендантську годину (з 23:00 до 05:00) під час повітряної тривоги такий:

при вході в метрополітен як укриття обов’язково необхідно мати документ-посвідчення особи;
прохід на станції для укриття забезпечують правоохоронці. Контакт поліції розміщено біля входу. Також для виклику чергового можна скористатися дзвоником біля вхідних дверей;
уночі працює той же вестибюль, що й у денну зміну.

Як ми писали раніше, мешканці Києва в петиції просять міську владу зробити безплатним проїзд у міському транспорті столиці для військовослужбовців ЗСУ.
Також повідомляли про те, що кияни просять міську владу повністю зупинити рух міського електротранспорту до відновлення енергосистеми.
Джерело: 44.ua

Нагору