Медичний комплекс на Троєщині: що буде з закинутою недобудовою

Місто 11:41, 14.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Як виглядає недобудована лікарня зараз У Києві Республіканська клінічна лікарня мала стати грандіозною медичною установою, а стала чи не найбільшою закинутою недобудовою у столиці. Чому історія цього проєкту має сумний фінал, йдеться у сюжеті телеканалу “Київ”.

Проєкт будівництва медичного комплексу розробили, щоб допомагати постраждалим після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Планувалося, що Республіканська клінічна лікарня, розташована на Троєщині, стане величезним медичним комплексом з опіковим центром на 160 ліжок, хірургічним корпусом на 400 місць з операційним блоком, терапевтичним корпусом, діагностичним центром та консультативною поліклінікою. За словами киянина Валерія Мироненка, який досліджує закинуті будівлі у Києві, значна частина мешканців Прип’яті після аварії на Чорнобильській АЕС була переселена на Троєщину. Район тоді активно розбудовували. Саме тому тут вирішили збудувати величезний медичний комплекс.

Щоб досліджувати наслідки променевої хвороби й надавати швидку та якісну допомогу цим людям, було ухвалене рішення будувати цю унікальну лікарню, — пояснив дослідник.

Добудувати медичний комплекс не змогли через брак грошей. Як повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, фінансування проєкту було призупинено у 1998 році без його консервації.

Це призвело до руйнування більшості споруд. З метою завершення будівництва міською владою протягом 2005-2008 років ініціювалось питання передачі об’єкту до комунальної власності територіальної громади міста Києва, проте воно не було підтримано відповідними державними органами влади. На сьогодні тривають судові справи щодо банкрутства балансоутримувача, — прокоментувала заступниця мера Києва.

Зараз землею та будівлями розпоряджається Міністерство охорони здоров’я. Поки тривають суди на території закинутої недобудови оселилися безхатченки, а місцеві мешканці кажуть, що тут багато наркоманів.

Джерело:kyiv.comments.ua

Нагору